banner1451
Öne Çıkanlar AR-GE ÇALIŞMASI ÇOK ÖNEMLİ ÖNEMLİ veysi Kaynak GÖKŞEN BAŞKAN GÜVEN ŞEHİT POLİS VE ASKERLER İÇİN TAZİYE MESAJI YAYINLADI… CENGİZ ONARAN

Bu haber kez okundu.

TEMİZKAN, GENÇLERİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ
 Genç nüfusun hak ettiği ilgiyi görmediğini ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi Onikişubat Belediye Başkan Adayı Yusuf Temizkan, “Bu zaman kadar genç nüfus hep göz ardı edildi. İş vaatleriyle oyalandı. Bugün bütün Dünya genç nüfus için çırpınırken biz kendi parmağımızı kendi gözümüze sokuyoruz. Her şey lafta kalıyor. Genç nüfusu doğru yönlendirmek gerekiyor. Okuyan öğrencilerimizi teşvik etmeli. Bir şekilde öğrenim hayatı bitenleri okumaya ve eğitim hayatlarının devam etmesine sevk etmeliyiz. Eğer eğitim-öğretimi bitmişse o zaman da gençlerimizi farklı alanlarda uzmanlaştırıp piyasada aranan vasıflar kazandırmalıyız”dedi.

Seçim çalışmalarını gezi ve ziyaretlerle sürdüren Temizkan, “Kahramanmaraş çok büyük bir şehir. Ekonomik açıdan da çok önemli bir şehir. Ama yüzlerce işsiz gencimiz var. Bu işsiz ordusu genç nüfusun enerjisinin şehre kazandırılması gerekiyor. Fabrikalar vasıflı personel arıyor. İşsizlerimizin çalışması için yıl boyu sektörlere ve şehrin büyük sektörlerine göre kurslar düzenleyeceğiz. Bunu da kurumlarımızla birlikte yürüteceğiz. Bugün iş garantili kurslar açılıyor. Vasıflı personel her zaman iş bulur. Biz hem gençlerimizi yetiştirip onları meslek sahibi yapacağız, hem de şehirde faaliyet gösteren işletmelerimizin vasıflı personeller kazanmasına aracılık etmiş olacağız. Gençlerimize sözde değil gerçekten sahip çıkacağız. Genç insanlarımızı başkasına el açmak zorunda bırakanlar, onlara sahip çıkmayanlar bu zaman kadar bu ülkeye en büyük zararı verenlerdir. Çalışan, eli ekmek tutan insanlar suça bulaşmaz. Bu herkese hizmet etmek demektir. Gençleri suçtan uzak tutmanın yolu onları iş ve meslek sahibi yapmaktan geçer. Öğrenimi devam eden çocuklarımıza sahip çıkmakta boynumuzun borcudur. Artık gençlerimize ve çocuklarımıza hizmet eden bir Belediyecilik anlayışına kavuşmamız gerekiyor. Biz bunu en iyi şekilde yapacağız”diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol