banner1451
Öne Çıkanlar AR-GE ÇALIŞMASI ÇOK ÖNEMLİ ÖNEMLİ BAŞKAN GÜVEN ŞEHİT POLİS VE ASKERLER İÇİN TAZİYE MESAJI YAYINLADI… veysi Kaynak GÖKŞEN CENGİZ ONARAN

Bu haber kez okundu.

TEKNOKENT'TEN PROJE ATAĞI
 Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Avşar Yerleşkesi içinde bulunan Kahramanmaraş Teknokent Yönetici A.Ş., Kahramanmaraş Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ve Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA)'nın ortaklaşa yapmış oldukları projenin ‘Başarılı’ bulunmasının ardından ortak bir basın açıklaması geldi. Yapılan basın açıklamasında; “ Kahramanmaraş Teknokent Yönetici A.Ş., Kahramanmaraş Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ve Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) olarak ortaklaşa yapmış olduğumuz "Yenilenebilir Solar Enerji Üretim Potansiyelinin Ortaya Çıkarılmasına Yönelik Yazılım Geliştirme Projesi" adlı başvurumuz Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın 15 Ocak 2014 tarihli Genel Kurul Kararı ile "Başarılı" bulunmuş olup TR63 bölgesinin başta işletme çeşitliliği olmak üzere pek çok alanda ekonomik kalkınmasına yardımcı olabilecek sonuçları ortaya çıkarması ümit edilmektedir. Üç ay olarak planlanan proje kapsamında yapılacak olan fizibilite, plan ve etüt çalışmaları ile bölgenin solar enerji üretim kapasitesinin yaklaşık olarak ortaya çıkarılması mümkün olacaktır. Ayrıca proje kapsamında gerçekleştirilen faaliyetlerin nihai rapor halinde kamu yararına sunulması planlanmaktadır” denildi.

Gerçekleştirilen bu çalışmalarla ilgili olarak Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Nesih Tanrıverdi ve Kahramanmaraş Teknokent Yönetici A.Ş. Genel Müdürü Mesut Bilginer projeyi yürütecek olan Kahramanmaraş Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Arif Selim Eren ve Yrd. Doç. Dr. Ömer Okan Fettahlıoğlu'na proje kapsamında gerekli desteği vereceklerini, bölgenin çehresini değiştirecek olan yeni projelerle üniversite-kamu-sanayi işbirliğinin sürdürülmesi için gayretlerinin ve işbirliğinin devam edeceğini bildirerek proje ekibine başarılar dilediler.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol