Öne Çıkanlar İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. MURAT COŞKUN DR. NİMET YILMAZ GÖREVE BAŞLADI SÜFYAN EMİROĞLU İMDADIMIZA İTFAİYE YETİŞTİ İLK SÜRPRİZ FIRAT GÖRGELDEN

Bu haber kez okundu.

SÖNMEZ;  “15 TEMMUZ, YENİDEN DİRİLİŞ ÖYKÜSÜDÜR”

Hain girişime karşı ilk anlardan itibaren toplumun çok önemli bir demokrasi sınavı verdiğini kaydeden Sönmez, “Darbe girişimine karşı kahramanca mücadele verirken yaşamını yitiren şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz. Gazilerimize tekrar acil şifalar diliyoruz” dedi.

Şehit ve gaziler için elbette ki üzüntülü olduklarını ancak 15 Temmuz’un bir bütün olarak ele alındığında bir ülkenin yeniden diriliş öyküsü yazmasından dolayı da  onurlu ve gururlu olduklarını hatırlatan Sönmez, şunları söyledi:

“Türk milleti; 15 Temmuz’da bir bütün olarak atalarının kanıyla sulanmış bu topraklarda hainliğe, fesatlığa, bölücülüğe, işgale yer olmayacağını tüm dünyaya ilan etmiştir. Milletimiz, tıpkı geçmişte olduğu gibi 21. yüzyılda da ister içeride isterse dışarıda olsun, tüm art niyetlilere, hainlere, bu ülke üzerinde emelleri olanlara da gerekli dersi vermiş, ders vermekle kalmamış, nasıl bir destan yazılabileceğini bütün gerçekliğiyle ortaya koymuştur. Bütün dünyaya millet olmanın ne demek olduğunu öğreten Türkiye Cumhuriyeti, birliğimiz, bütünlüğümüz, kardeşliğimiz, inancımız sürdüğü müddetçe ‘ilelebet payidar’ kalacaktır. Vatanımızın her karış toprağı atalarımızdan bize kalan miras değil vatanını seven, ülkesini çağdaş uygarlık düzeyine eriştirecek gelecek nesillerimize sağlıklı bir şekilde bırakacağımız emanettir. Bu duygu ve düşüncelerle karakteri erdemlerle donanmış Türk milletine sevgi ve saygılarımı sunuyor, şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum.”

ÇUKUROVA SİFED ve ADSİAD Başkanı Süleyman Sönmez, iş dünyası olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin daha müreffeh bir yapıya kavuşması için gerek üretim ve istihdam, gerekse ihracatta istenilen düzeye gelinmesi için var güçleriyle çalışmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol