banner1451
Öne Çıkanlar AR-GE ÇALIŞMASI ÇOK ÖNEMLİ ÖNEMLİ veysi Kaynak GÖKŞEN CENGİZ ONARAN BAŞKAN GÜVEN ŞEHİT POLİS VE ASKERLER İÇİN TAZİYE MESAJI YAYINLADI…

Bu haber kez okundu.

SERİNTEPE MAHÇİÇEK’İ BAĞRINA BASTI
 Seçim çalışmalarını sürdüren Mahçiçek, Serintepe Mahallesi’nde düzenlenen toplantıda, vatandaşlara hitap etti. Çalışma arkadaşlarıyla birlikte Serintepe’ye gelen Mahçiçek’i, davul ve zurnalarla karşılayan vatandaşlar, başkan adaylarını adeta bağrına bastı.

Gördüğü tablo karşısında büyük mutluluk yaşayan Mahçiçek, bu güne kadar edindikleri bilgi, birikim ve tecrübeleriyle Onikişubat ilçesine hizmet edeceklerini söyledi. Tüm yaşamı boyunca ülkesine ve şehrine hizmet etme gayreti içerisinde olduğunu dile getiren Mahçiçek, 30 Mart’ın ardından birbiri ardına projeleri hayata geçireceklerini ifade etti.

Kendisinin de Mağralı’da yetişen halktan biri olduğunu kaydeden Mahçiçek, “Sizin evlatlarınız, sizlere hizmet etmeye devam ediyor” dedi. İlk olarak 30 Mart Yerel Seçimlerinin önemini anlatan Mahçiçek, şöyle konuştu:

 “Sizden istirhamımız AK Parti’ye sahip çıkın. Çünkü biz milletin emriyle hareket ediyoruz. Türkiye’deki mücadele bu ülkeyi kimin yöneteceği mücadelesidir. Üstünlerin yönetimi mi milletin yönetimi mi?. Onlar kendileri yönetmek istiyor biz ise milletin yönetmesini istiyoruz. Bu çok büyük bir imtihan. Esas mesele milletin çocuklarına ülkeyi yönettirmemek. Biz kimiz sizden biriyiz. Okumuşuz gelmişiz, yetişmişiz, sizlerde bize oy vermişsiniz ama ‘olmaz’ diyorlar. Bu ülkeyi size yönettirmek istemeyenlere müsaade etmeyeceksiniz. Hatırlayın 5-6 sene önce başörtülü kızlarımızı okutturmuyorlardı, çalıştırmıyorlardı. Şimdi öyle bir sıkıntı kalmadı. Meclisimizde başörtülü kardeşlerimiz var. Bu ülkenin başında bizim cumhurbaşkanımız var, bu ülkenin başında bizim başbakanımız var. Hem de haksızlık karşısında susmayan bir başbakan var. Şimdi bu ülkeyi karıştırmak istiyorlar. Yahu ne istiyorsunuz, bırakın insanlar rahat rahat yaşasın. Esas mesele 6-7 ay sonra cumhurbaşkanını seçeceksiniz. Mesele onu engellemek. Biz inşallah o vesayetçilere müsaade etmeyeceğiz.”


Projelerine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Mahçiçek, altyapı, ulaşım ve kentsel dönüşüm gibi projelerle geldiklerini vurguladı. Kahramanmaraş’ı Türkiye’de örnek gösterilecek bir şehir yapmak istediklerini işaret eden Mahçiçek, bunu yapacak bilgi, birikim ve kabiliyete sahip olduklarının altını çizdi. Mahçiçek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Biz 99’da Kahramanmaraş Belediyesi’ni aldığımız da hepsi 8 trilyondu. O 8 trilyonla dağları taşları asfalt yaptık. O 8 trilyonla 65 kilometreden Karasu’yu getirdik. O zaman ‘bunlar hayal’ diyorlardı. ‘Bu adam hayal görüyor’ diyorlardı. O hayal dedikleri şey gerçekleşti ve musluklarımızdan o su aktı. Gerçekten bunlar önemli şeyler. İnşallah yeni dönemde de her alanda projelerimiz var. Çünkü bu iş bizim işimiz. İşe bir soyunup başladık mı her şeyin en iyisini yapacağımızdan şüpheniz olasın. Gerçekten bizim en eski mahallelerimiz burası. Altyapısı, kanalizasyonu su tesisatı eskimiş. Ama kentsel dönüşümle bunların hepsi yenilenir. Büyükşehir belediye başkanımızı da yanımıza alır, el ele kol kola vererek bunların hepsini yaparız. Bizim kafamızdaki düşünce şu, Kahramanmaraş’ımızı bütün mahalleleriyle Türkiye’de örnek gösterilen, bir şehir yapmak. Bunu yapacak bilgimizde var, kabiliyetimiz de var, gücümüz kudretimiz de var.”

Mahçiçek, daha sonra semt sakinlerinin kendilerine yönelttiği sorulara cevap verdi. 


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol