banner1470
banner1473
Öne Çıkanlar BİR ÇOCUK BİR TEBESSÜM KAMPANYASI TEOG ŞAMPİYONLARINDAN ZİYARET MHPLİ BAŞKAN AKPINARDAN ÜNALA SERT CEVAP! Din görevlileri GÜÇLÜ HÜKÜMETE İHTİYAÇ VAR

Bu haber kez okundu.

SARI BİNANIN YARISI YIKILDI!

Arama Motoru Google’da ‘Dünyanın en saçma binası’ olarak aratıldığında ilk çıkan sonuçlar arasında yer alan Kahramanmaraş’taki İl Özel İdare Binası Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından planlanan ‘Şehir Meydanı’ projesi kapsamında yıkımı devam ediyor. Valilik kampüsü içerisinde yer alan AFAD ve Eski Emniyet binalarının yıkım ve enkaz taşıma işlemlerinin tamamlanmasının ardından yaklaşık 3 ay önce yıkım çalışmasına start verilen Sarı binanın betonarme yıkımına ise yaklaşık 1 ay önce başlanılmıştı. Şu anda bakıldığında yarasının yıkıldığı görülen sarı binanın 1,5 ay sonra tamamen yıkılması tahmin ediliyor!

PROJE KENTİN SİLUETİNE VE TARİHİ DOKUSUNA UYGUN OLACAK Belediyenin kasasına 6.6 milyon TL girdiren binanın son durumu hakkında bilgi almak üzere geçtiğimiz haftalarda binanın tepesine çıkan ve burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, ‘Şehir Meydanı’ projesi tamamlandığında içerisinde en az bin 500 araçlık otoparkın, yeme içme mekânlarının, Alışveriş Merkezlerinin, ofislerin, otellerin ve mahalle kültürünü yansıtan bir alanın olacağını belertmişti, Ayrıca Güngör, projenin kentin siluetine ve tarihi dokusuna uygun olacağını ve şehre katma değer sağlayacağını kaydetmişti.

Haber: Abdulsamet İspir

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1462

banner1463

banner1464

banner1465

banner1466

banner1469

banner1472

banner1474

banner1478