banner1451
Öne Çıkanlar AKKURT KAVGADAN BERABERLİK ÇIKTI! OKULLADA GIDA GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ VERİLİYOR SİZİ MAHCUP ETMEM! DEMOKRASİMİZİN ZENGİNLİĞİ BUDUR

Bu haber kez okundu.

SANKO SANAT GALERİSİ’NDE RESİM SERGİSİ AÇILIŞI
 1957 yılında Balıkesir’de doğan Ermiş, Açık Öğretim Fakültesi Sosyal Bilimler bölümünü bitirdi. DSİ 25. Bölge Saymanlık Müdürlüğü’nden emekli oldu.

2000 yılında Balıkesir Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde ressam Özdemir Yemenicioğlu’ndan resim dersleri aldı. 2005 yılında ‘’1. Uluslararası Türkiye Grameen Mikrokredi Sanat Bienaline’’ katıldı. İnönü Üniversitesi Plastik Sanatlar Müzesi’ne bir eserini bağışlayan sanatçı, Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği ve Serbest Sanatçılar Birliği üyesidir.

Çalışmalarını kendi atölyesinde sürdüren Ermiş’in, İzmir Resim Heykel Müzesi, TBMM, Çevre ve Orman Bakanlığı, Hatay Samandağ Kaymakamlığı, İzmir Karşıyaka, Uşak, Kastamonu, Ürgüp belediyeleri, Kastamonu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde, Ege Üniversitesi, Manisa Valiliği, Derinkuyu Kaymakamlığı ve özel kuruluşların koleksiyonlarında eserleri bulunmaktadır.

14 kişisel sergi açan ve çeşitli karma sergilere katılan ressam Ermiş’in, yarışmalarda 39 eseri sergilenmeye değer bulunmuş, kataloglarda yer almıştır.

Sanatçı Emine Ermiş’in 2005-2013 yılları arasında düzenlenen, ‘’24. Turgut Pura Vakfı Resim ve Heykel Yarışması’’nda mansiyon, ‘’25. Turgut Pura Vakfı Resim ve Heykel Yarışması’’nda ‘’Devrim Erbil Ödülü’’ ile ‘’Çanakkale Savaşları Resim Yarışması’’nda mansiyon,  Çevre ve Orman Bakanlığı’nın ‘’Küresel Isınma ve İklim Değişikliği’’ konulu resim yarışmasında birincilik ödülü, İzmir Kadın Kuruluşları Birliği’nin ‘’Su’’ konulu resim yarışmasında Jüri Özel Ödülü, ‘’5. Çanakkale Resim Yarışması’’nda ‘’2010 CAP Juri Özel Ödülü’’ ve ‘’8. Çanakkale Resim Yarışması’’nda ‘’2013 CAP Jüri özel Ödülü’’ bulunuyor.

Ermiş’in,7 Şubat Cuma günü saat 17.30’da Sanko Park Alışveriş Merkezi 3’üncü katta bulunan Sanko Sanat Galerisi’nde açılacak sergisi, 21 Şubat’akadar her gün 10.00-22.00 saatleri arasında gezilebilecek.

SANKO SANAT GALERİSİ

Gaziantep’te 2004 yılında sanatseverlerin kullanımına sunulan ve sergi açmak için yurtiçi ve yurtdışından gelenlerin büyük beğenisini kazanan Sanko Sanat Galerisi, kent kültür ve sanat etkinliklerine önemli kazanımlar sağladı.

Kurulduğu tarihten bu yana, aralarında iki defa uluslararası ressamlar buluşması, Salvador Dali ve Joan Miro sergisi olmak üzere, 172 sergiye ev sahipliği yapan Sanko Sanat Galerisi, 4 yıl önce taşındığı Sanko Park AVM’ye de farklı bir anlam kazandırdı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol