banner1457
Öne Çıkanlar ÇALIŞANLARIMIZI ORTAK ETTİK! B.ŞEHİR BELEDİYE DADAŞLARA TAKILDI FALA BAKACAK! ÖZEL SANKO OKULU TENİSTE İL BİRİNCİSİ OLDU dizi

Bu haber kez okundu.

SANKO HOLDİNG’E TEŞEKKÜR PLAKETİ

Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından ikincisi düzenlenen, ‘’Uluslararası Gaziantep Mozaik Yarışması’’ sergisi ve ödül töreni, Zeugma Mozaik Müzesi ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

 

Vali Yardımcısı Nusret Çakıroğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Tolay, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili Adil Konukoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ergün Özuslu, yarışmaya katılan eserlerin yer aldığı serginin açılışının ardından ödül törenine geçtiler.

 

Yarışmaya katılan sanatçıları ve ödül alanları tebrik eden Vali Yardımcısı Çakıroğlu konuşmasında, Gaziantep’in mozaik çalışmaları alanında önemli bir merkez olmasını amaçlayan bu yarışmanın aynı zamanda ilimizin ve Zeugma Mozaik Müzesi’nin tanıtımına katkı sağlayacağını söyledi.

 

Gaziantep’in binlerce yıllık tarihine işaret eden Çakıroğlu, kendisinin amatör olarak mozaik yapımıyla uğraştığını ifade ederken, ‘’Zeugmaya hayranım. Bu değerlerimize, Zeugma mozaik dünyasına sahip çıkmalıyız. Şehrimizde sanatın daha fazla desteklenmesi gerekiyor. Bu anlamda yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçenlere, desteklerini esirgemeyen sponsor kuruluşlara teşekkür ederim’’ diye konuştu.

 

Doğal taş ve serbest malzeme olmak üzere iki kategoride yapılan yarışmaya, 15 ülkeden 98 eserin katıldığını bildiren Ergün Özuslu ise dereceye giren sanatçıların eserlerini, Gaziantep’te önümüzdeki yıllarda kurulacak olan Çağdaş Mozaik Müzesi’ne bağışladıklarını bildirdi.

 

Özuslu, Gaziantep’in modern mozaik sanatının merkezi olma yolunda ilerlediğini kaydetti.

Daha sonra protokol üyeleri, Başbakanlık Tanıtım Fonu tarafından da desteklenen yarışmada dereceye girenlere ödüllerini dağıttı.

 

Yarışmaya katılan tüm sanatçılara katılımlarından dolayı teşekkür eden ve dereceye giren eser sahiplerini kutlayan Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili Adil Konukoğlu da ‘’Serbest Malzeme Kategorisinde’’ mansiyon ödüllerini kazanan, Rus sanatçı Irina Kuchmenko ile Türk sanatçı Ufuk Saraç’a ödüllerini verdi.

 

Bu arada, ‘’Uluslararası Gaziantep Mozaik Yarışması 2015’’in ana sponsoru olan Sanko Holding’e, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ergün Özuslu tarafından büyük desteklerinden dolayı bir teşekkür plaketi sunuldu. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1484

banner1478

banner1471