banner1451
Öne Çıkanlar KAVGADAN BERABERLİK ÇIKTI! AKKURT OKULLADA GIDA GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ VERİLİYOR SİZİ MAHCUP ETMEM! DEMOKRASİMİZİN ZENGİNLİĞİ BUDUR

Bu haber kez okundu.

SAĞLIK HİZMETLERİNDE DEVRİM
 Bu bağlamda, bu önemli sağlık kuruluşunun ve Kahramanmaraş’taki tüm hastanelerin genel sekreterliği görevini üstlenen, ekibi ile birlikte uyum içinde hizmet veren, bu anlamda sadece çalışanların değil, hastaların dahi gönlünde taht kuran beyefendi insan Kamil Türkmen, basınla bir araya geldi, onları bilgilendirdi, önemli mesajlar verdi.

KALİTELİ,  ETKİN, VERİMLİ HİZMET

İl merkezinde 558 bin nüfusa, 7 genel hastane, 1 dal hastanesi ve 2 ağız v ediş sağlığı merkezi ile toplam 10 sağlık tesisinde ikinci basamak sağlık hizmetleri verildiğini söyleyen Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Kamil Türkmen, tesislerinde 354 uzman hekim, 79 pratisyen hekim, 1292 ebe-hemşire, 1027 diğer sağlık personeli, 482 diğer personel ve 1636 hizmet alımı yoluyla çalıştırılan personel olmak üzere toplam 4.870 personel ile halka ayakta ve yataklı tedavi olarak hizmet verdiklerinin altını çizdi, “Geçen bir yıllık süreçte halkımıza hak ettiği sağlık hizmetini kaliteli, etkin, verimli, kolay ulaşılabilir çağın ve modern tıbbın gereklerine yakışır bir düzeyde sunmak amacımız olmuştur. Bu amaç doğrultusunda sağlık tesislerimizin rollerine uygun olarak altyapının güçlendirilmesi, fiziksel düzenlemeleri, teknolojik imkanlardı, tıbbı cihaz ve ekipmanları, insan kaynağı ihtiyaçlarını gidermek için birçok çalışmalar yapılmıştır” dedi.


YOĞUN BAKIM VE KAPASİTE ARTIŞI

Hastanelerinde toplam yatak kapasitesi 2012 yılında 1436 iken, bir yıl içinde bu rakamın 1519’a çıkarıldığını da belirten Genel Sekreter Türkmen, sadece niceliğe ağırlık verilmeyip, hasta odalarında bir veya iki kişinin kaldığı, içinde banyo ve tuvaletin de bulunduğu otel konforunda hizmetin verildiği nitelikli yatak sayısının 607’den 777’e çıkarıldığını kaydetti, “Yoğun bakımlarda %55 kapasite artışı sağlanmıştır. Yoğun bakıma ihtiyaç duyan hastanelerin tedavisini ilimizde karşılayabilmek diğer illere naklini engellemek için yoğun bakım yataklarımızda hem sayı, hem seviye olarak önemli artışlar sağlanmıştır” diye konuştu, yoğun bakım yatak sayısının 36’ya çıkarıldığının altını çizdi.

Çok konuşulan, çok tartışılan ve mecliste bile dile getirilen Yanık Ünitesinin de açıldığını, hatta yataklı 2 hastanın bulunduğunu da vurgulayan Türkmen, hizmete yeni açılan birimler hakkında da bilgiler verirken, ilçelerdeki sağlık yatırımlarını da ihmal etmedi.


KREŞ VE REFAKATÇİLER İÇİN OTEL HİZMETİ

Hastanenin merkeze uzaklı dikkate alındığında, çalışanların da mağdur olmaması için yakında açılacak olan klinik bera ve hastane kreşinden de söz eden Türkmen, hasta refakatçileri için de düşük bir ücretle otel konforunda yerde kalabileceklerine vurgu yaptı, eski hastane yerlerinin akıbeti, eski tıp fakültesi ile Hanefi Öksüz Kalp Merkezinin de bugünkü konumu hakkında bilgiler verirken, yaptıkları icraatlarla konuşacaklarını dile getirdi.

İMAR İLE İLGİLİ UYGULAMALAR

Basın açıklaması-bilgilendirmesi sırasında basın mensuplarının çeşitli sorularına da muhatap olan Türkmen, özellikle hastane çevresindeki imar uygulamaları hususunda da, bu meselenin de yakında çözüleceğini, hastane karşısında eczane dahil, birçok işyerlerinin kurulacağını umduğunu dile getirerek, özellikle Yörükselim eke hizmet binası ile, kadın doğum ve çocuk hastalıkları hastanesi ve Trabzon Bulvarı üzerindeki eski Yenişehir Devlet Hastanesinin akıbeti hakkındaki eleştirileri dinledi, bu meselede net bilgiye sahip olmadığını kaydederken, her şeye rağmen notlar alarak sıkıntıların giderilmesi yolunda çaba sarf edeceğini sözlerine ekledi.


SAMİMİ BİR ORTAMDI, TEŞEKKÜRLER

Çok samimi bir ortamda geçen sohbet ve bilgilendirme toplantısı için gülen yüzünü esirgemeyen Türkmen, basını bilgilendirme toplantısına kurmayları ile katıldı, bunlardan; Tıbbı Hizmetler Başkanı Abdulkadir Göğermiş, İdari Hizmetler Başkanı Mehmet Yılmaz, Mali Hizmetler Başkanı Murat Bulut ile, Hastane Yöneticisi Opr.Dr.Semih Yançar katılırken,

Genel Sekreter Türkmen, fırsat buldukça kamuoyunu basın aracılığı ile bilgilendirmeye devam edeceklerini söyledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol