banner1451
Öne Çıkanlar YENİ YAŞINI KUTLAYAN ZABITA İLK ZİYARETİNİ BAŞKANVEKİLİ KAHVECİYE YAPTI dizi GÖKSUN SOSYAL TESİSLERİNİN TEMELİ ATILDI KÖYLERİN SADECE TABELASINI DEĞİL BENDEKİ YERİ AYRIDIR.”

Bu haber kez okundu.

RESİM VE SERAMİK SERGİSİ
 “Konuşmuyoruz, dinlemiyoruz ve duyarsızlığı uç noktalara taşıyoruz. Rengin, armoninin, lekenin, ritmin diliyle vurgulamak istiyorum bu duyarsızlığı” diyen Aydemir, sanat anlayışını, “Yüzlerle, gözlerle sorguluyorum çevremde gördüğüm değişimi. Gülen gözlere bakmayı, dinlemeden yargılamamayı, çözümsüzlükten yakınmayı değil, çözüm üretmeyi, ‘ben’ değil, ‘biz’ olarak düşünmeyi öğütlerken, biçimselliğe dönüştürüyorum, tuvalimle, çamurumla” sözleri ile dile getirdi.

Aydemir, “Lekesel bir bütünlük ve renkçi bir anlayışla uyguluyorum ‘yüzleşmelerimi’. Figürlerimi deforme ederek sürrealizm çatısında fantastik ögelerle. Tuvalde kolaj, çamurda çizgi ve dokularla oluşturuyorum imgelerimi” dedi.

Tasarlarken kendisini sorguladığını, “Neden resim ögelerini, ebru tekniğini resimsel anlatımla seramiğe taşımayayım” diye sorduğunu ve bu düşünce ile seramik tasarımlarını oluşturduğunu anlatan Aydemir, “Leke, renk, çizgi, doku ve armoniyi bütünlük içinde harmanlıyorum çamurla: çamurun kokusunu doyumsayarak yüreğimde” diye konuştu.

Aydemir, 24 Ocak Cuma günü (yarın) saat 17.30’da Sanko Park’ta bulunan Sanko Sanat Galerisi’nde açacağı sergide eserlerini Gaziantepli sanatseverlerle buluşturacak olmanın mutluluğunu yaşadığını, sözlerine ekledi.

GÜLÜMSER AYDEMİR

1951 yılın da Kilis’te doğan Aydemir,1973’te İzmir Eğitim Enstitüsü Resim Bölümü grafik dalınıbitirdi.Devlet ve özel orta eğitim kurumlarında çalışan sanatçı, 2001 yılında öğretmenlik yaşantısını noktaladı. Bu süreç içinde,görsel sanatların farklı dallarında uygulamaları olan Aydemir, Değişik tür alanlar da çalışırken yeteneklerini keşfetmeyi ve kendisini aşmayı hedefledi.

Etkinlikleriarasında karma veyarışmalısergi, devletresimve DYO sergileri, basılıafişvekitapkapağı, fotoğrafsanatıçalışmaları, bakır-rölyefpanodüzenlemeleribulunansanatçı, 1998 yılındanbuyanaresimçalışmalarımayoğunlukverdi.Sanatçalışmalarınıİzmir’desürdüren, UluslararasıPlastikSanatlarveSeramikDerneği’ninüyesiolansanatçı, çoksayıdakişiselsergiaçtı, karma veyarışmalısergilere, seminervesanatfuarlarınakatıldı.

SANKO SANAT GALERİSİ

Gaziantep’te 2004 yılında sanatseverlerin kullanımına sunulan ve sergi açmak için yurtiçi ve yurtdışından gelenlerin büyük beğenisini kazanan Sanko Sanat Galerisi, kent kültür ve sanat etkinliklerine önemli kazanımlar sağladı.

Kurulduğutarihtenbuyana, aralarındaikidefauluslararasıressamlarbuluşması, Salvador Dali ve Joan Mirosergisiolmaküzere, 172 sergiyeevsahipliğiyapan Sanko SanatGalerisi, 3 yılöncetaşındığı Sanko Park AVM’ye de farklıbiranlamkazandırdı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol