banner1451
Öne Çıkanlar AR-GE ÇALIŞMASI ÇOK ÖNEMLİ ÖNEMLİ veysi Kaynak GÖKŞEN BAŞKAN GÜVEN ŞEHİT POLİS VE ASKERLER İÇİN TAZİYE MESAJI YAYINLADI… CENGİZ ONARAN

Bu haber kez okundu.

MADALYALI KAHRAMAN ŞEHİR ÖDÜLLERİ VERİLDİ
 Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül törenine Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Ertaş, İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan, Kent Konseyi Başkanı Zeynep Arıkan, Belediye Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa Semerci, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Serdar Yakar ile okul müdürleri, öğrenciler, öğretmenler veliler katıldı.

Açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Ertaş, milli mücadele ederk destan yazanların Kahramanmaraşlı olduğu gibi, bu destanı kaleme alan, şiire döken ve resimleyenlerin de birer kahraman olduğuna işaret ederek: “Evet bugün burada Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 94. Yıldönümü kutlama etkinlikleri çerçevesince düzenlediğimiz Madalyalı kahraman Şehir yarışmasında dereceye girenlere ödüllerini vereceğiz. Bu yarışmanın düzenlenmesinde ilk adımı atan ve projenin mimarlarından olan Kent Konseyi Başkanı Zeynep Arıkan başta olmak üzere tüm emeği geçenleri kutluyorum. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize de başarılar diliyorum” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Ertaş konuşmasının ardından resim dalında dereceye giren

 Türkiye Birincisi: Tuba Padir, İMKB Ortaokulu, IĞDIR, Türkiye İkincisi: Rabia Tuncer, Mümin Gençoğlu 2 Ortaokulu Yıldırın/BURSA, Türkiye Üçüncüsü Kader Keleş, Şehit Yüzbaşı Cengiz Topel Ortaokulu, Merkez/TRABZON ve Mansiyon  Buse Özdemir, Gazi ortaokulu, 12 Şubat /KAHRAMANMARAŞ ödüllerini verdi.


Daha sonra kürsüye gelen İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan ise bu yarışmayı bir eğitimci olarak çok önemsediğini ifade ederek: “Bir eğitimci olarak bu ülke genelinde yapılan yarışmayı ben çok önemsiyorum. Başta Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Poyraz Bey olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan şiir dalında dereceye giren Türkiye Birincisi: Tuğberk Avşaroğlu, Konya Bilim ve Sanat Merkezi, Meram/KONYA, Türkiye İkincisi: Zehra Kuntoğlu, Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu, MARDİN, Türkiye Üçüncüsü: Beyza Malkoç, Yunus Emre Ortaokulu, KAHRAMANMARAŞ ve Mansiyon Deniz Buğra Çarboğa, Beyhan Gençay Ortaokulu Hatay/ANTAKYA ödüllerini verdi.

Daha sonra kürsüye gelen Kent Konseyi Başkanı Zeynep Arıkan, bu yarışmayı ilk düzenlediklerinde çok heyecanlandıklarını ifade ederek: “yarışmanın ilkini gerçekleştirdiğimizde nasıl heyecanlndıysam aynı heyecanı şu anda yine yaşıyorum. Başkan Yardımcımız ve İl Milli eğitim Müdürümüz söyleyecekleri zaten söylediler. Ben bu yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” dedi.


Kent Konseyi Başkanı Zeynep Arıkan kompozisyon dalında dereceye giren Türkiye Birincisi: Osman Karamık, Veliköy Belediyesi Ortaokulu Çerkezköy/TEKİRDAĞ, Türkiye ikincisi: Melisa Reyhan, Tarhuncu Ahmet Paşa Ortaokulu, Keçiören/ANKARA ,Türkiye Üçüncüsü: Ayşegül Kubat, Denizciler Ortaokulu, RİZE, Mansiyon: Şemen Almula Barışık, Hoca Ahmet Yesevi Ortaokulu AFYONKARAHİSAR ödüllerini verdi.

Yarışmada birinci olan öğrencilere 2.000 TL, ikinci olan öğrencilere 1.500 TL, üçüncü olan öğrencilere 1.000 Tl ve mansiyona 500 TL ödül verilirken, öğrencinin öğretmenine dizüstü bilgisayar, okuluna ise plaket takdim edildi.

Kahramanmaraş Belediye Basın Yayın ve Halka İlişkiler Müdürü Mustafa Semerci ise jüri üyelerine plaketlerini takdim ederek, yarışmaya emek veren herkese teşekkür etti.

Ödül törenin ardından topluca resim çekilerek yarışmaya gönderilen eserlerin sergilendiği serginin açılışı gerçekleştirildi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol