banner1451
Öne Çıkanlar AR-GE ÇALIŞMASI ÇOK ÖNEMLİ ÖNEMLİ veysi Kaynak GÖKŞEN CENGİZ ONARAN BAŞKAN GÜVEN ŞEHİT POLİS VE ASKERLER İÇİN TAZİYE MESAJI YAYINLADI…

Bu haber kez okundu.

KUYUMCULAR ERKOÇ’A GÜVEN TAM
 Fatih Mehmet Erkoç, Selçuk Sitesi ve Aras Galeri’ye gerçekleştirdiği esnaf ziyaretlerini tamamladı. Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Öz ve kendi çalışma arkadaşlarının katıldığı gezide, vatandaşlarla samimi sohbetler yapan Erkoç, plan ve projeleriyle tam not aldı.

Ziyarette konuşan Erkoç, dünyanın en fazla emek ve maharet gerektiren meslek gruplarından biri olan kuyumculukta Kahramanmaraş’ın söz sahibi olduğunu ifade ederek, yeni dönemde bu başarıyı daha ileri noktalara taşımak istediklerini söyledi.

Türkiye’de 22 ayar altın işlemeciliğinde İstanbul’un ardından Kahramanmaraş’ın ikinci sırada yer aldığını anımsatan Erkoç, Kuyumcular Odası’nın devam ettirdiği, kendilerinin de destek vereceği projelerle sektörün dünyaya açılacağını işaret etti.

Ziyaretlerinde esnafların çalışma ortamlarını gözlemleyip, sorunlarını dinlediklerini kaydeden Erkoç, şöyle konuştu:

“Tabi Kahramanmaraş’ta kuyumculuk sektörü gurur verici bir düzeyde. Türkiye’de 22 ayar altında İstanbul’dan sonra Kahramanmaraş söz sahibi. Kuyumcular Odası Başkanımız Mustafa Öz’ün takip ettiği Altın Şehir adı verilen kuyumcu kent projesi var. Biz de hem hükümet olarak hem Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak hem de 30 Mart’ın ardından göreve gelirsek Büyükşehir Belediyesi olarak bu projeye çok büyük destek vereceğiz. Çünkü bu proje hem kuyumcu sektöründeki kardeşlerimizin daha güzel bir ortamda çalışmalarını sağlayacak. Hem de Kahramanmaraş’ımızın dünya çapında altın sektöründe söz sahibi olmasına olanak tanıyacak. Yani hem kuyumcu sektörüne hem şehrimize hem de ülkemize önemli bir girdi sağlayacak bu proje. İnşallah bununla ilgili de bize düşen ne olursa her türlü desteği vereceğiz. Zaten başkanımla da sürekli istişare halindeyiz. Dün ve bugün tek tek atölyeleri ziyaret ettik. Övünç duyduğumuz bir durum. İnşallah biz de yeni dönemde tıpkı kuyumcularımız gibi Kahramanmaraş’ımızı nakış nakış işleyip, birbirinden güzel projelerle tanıştıracağız.”

Üzerinde önemle durduğu turizm konusuna bir kez daha vurgu yapan Erkoç, hem yöresel el sanatlarının hem de kültürel zenginliklerin bir arada değerlendirilmesi gerektiğini işaret etti. Yeni dönemde turizmden hak ettiği payı alan bir Kahramanmaraş oluşturacaklarını belirten Erkoç, sözlerini şöyle tamamladı:

“Turizm hiç kuşkusuz bir şehre büyük hareketlilik getirmekte. Biz yeni dönemde yapacağımız çalışmalarla özellikle Roma Dönemine ait eserlerin ortaya çıkartılmasını sağlayacağız. Diğer yandan Selçuklu, Osmanlı ve Dulkadirli eserlerini ayağa kaldıracağız. Diğer yandan Kahramanmaraş’ın termal su kaynakları var. Kahramanmaraş’ın mükemmel bir tabiatı var. Bunları turizmin hizmetine sokacağız. Gerekli alt yapı çalışmalarını yapacağız. Turizm sektörüne yatırım yapılmasını sağlayacağız ve bu sektörden önemli derecede pay alacağız.”

Kuyumcular Odası Başkanı Hacı Mustafa Öz’de, kuyumcuların problemlerine kulak veren Erkoç’a teşekkür etti. 30 Mart Yerel Seçimlerinde Erkoç’un yanında olacaklarını dile getiren Öz, “Oda olarak Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Fatih Mehmet Erkoç’la ziyaretler yaptık ve büyük heyecan duyduk. Sorunları, sıkıntıları yerinde tespit ettiler, gördüler. Kuyumcu esnafımızın biran önce altın şehre taşınması gerektiğini kendileri de tespit ettiler. İnşallah başkan olduğu zaman bizim en büyük destekçimiz olacak. Biz de kendisinin Büyükşehir Belediye Başkanı olması için büyük bir özveriyle yanında olacağız. Biz de bu memleketi, bu ili, bu potansiyeli şahlandırmak istiyoruz. Bunu da Fatih Mehmet Erkoç’la yapabileceğimize inanıyoruz” diye konuştu.

Erkoç, Selçuk Sitesi’nin ardından Aras Galeri’yi de dolaşıp esnaflarla sohbet etti. Vatandaşların samimi sözleri ve güler yüzüyle karşılanan Erkoç, milletin verdiği desteği karşılıksız bırakmayacaklarını söyledi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol