banner1451
Öne Çıkanlar YENİ YAŞINI KUTLAYAN ZABITA İLK ZİYARETİNİ BAŞKANVEKİLİ KAHVECİYE YAPTI dizi GÖKSUN SOSYAL TESİSLERİNİN TEMELİ ATILDI KÖYLERİN SADECE TABELASINI DEĞİL BENDEKİ YERİ AYRIDIR.”

Bu haber kez okundu.

KSÜ TÜRKİYE’DE BİR İLK’E İMZA ATTI.
 Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü Tarım Ekonomisi bölümü Tezsiz Yüksek Lisans Programı açarak Türkiye’de bir ilke imza attı. 20 Ocak Pazartesi başlayan başvurular 24 Ocak Cuma günü sona erecek.

Konu ile ilgili bir basın açıklamasın yapan Tarım Ekonomisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cuma Akbay bu bölümün Türkiye’de ilk defa bir yüksek lisans programı açtığını dile getirerek; “ Okulumuza ve Ülkemize hayırlı olması temennisi ile 20 Ocak’ta başvuruları kabule başladık” dedi.  Prof.Dr. Akbay Programla ilgili şöyle devam etti; “Tarım alanında Türkiye’de söz sahibi olan üniversitelerden biri olan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, bu program ile kamu ve özel sektörde çalışanlara, yeni mezun öğrencilere ve Tarım Ekonomisi alanında çalışan kişilere bilimsel bilgi birikimini sunmayı ve bölgede beşeri sermayenin artırılmasını amaçlamaktadır. Bu kapsamda, Tezsiz Yüksek Lisans Programına başvuran öğrencilerin ekonominin ve tarım ekonomisinin temel prensipleri,  tarım politikası ve ilkeleri, ekonomide karar verme süreçleri ve işletmelerin planlaması, tarımsal ürünlerin finansmanı, tarıma dayalı sanayi, proje hazırlama ve değerlendirme,  tarımsal taşınmazların değer takdiri, tarımsal yayım ve danışmanlık, girişimcilik, tarım ve gıda ürünleri pazarlaması, tarımda risk yönetimi ve tarım sigortaları, bilimsel araştırma yöntemleri ve veri analiz teknikleri gibi konularda kendilerini geliştirmeleri, bilgi ve becerilerini artırmaları sağlanacaktır. Program, özel sektör ve kamuda çalışan lisans mezunlarının Tarım Ekonomisi alanında uzmanlaşmasına katkı sağlayacaktır. Tarım Ekonomisi Tezsiz Yüksek Lisans Programı, ilgili alanlarda lisans mezunları ya da tarımla ilgili bir alanda meslek sahibi olan, kendini geliştirmek ve üniversite ile işbirliği içerisinde olmak isteyen, kamu ve özel sektörde aktif çalışan olup mesai saatlerinde derslere devam edememe gibi kısıtları olan hedef kitle için akademik kariyerlerini geliştirebilme imkanı tanımaktadır. Kayıt süremiz sınırlı bunun için ilgilenenler (http://fbe.ksu.edu.tr/ ) veya (http://fbe.ksu.edu.tr/duyuru_detay.asp?id=158)  sitelerinden ya da (344) 280 1829 - 280 2170 – 2802169 alabilirler”


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol