banner1451
Öne Çıkanlar AR-GE ÇALIŞMASI ÇOK ÖNEMLİ ÖNEMLİ BAŞKAN GÜVEN ŞEHİT POLİS VE ASKERLER İÇİN TAZİYE MESAJI YAYINLADI… veysi Kaynak GÖKŞEN CENGİZ ONARAN

Bu haber kez okundu.

KOSGEB’DE SERTİFİKA HEYECANI
 Sertifika töreninde bir konuşma yapan Türk Parlamenterler Birliği (TPB) Genel Başkanı Nevzat Pakdil, "Türkiye, israftan kaçındı, yeni iş sahaları üretti ve bu imkanların hepsini de insanlarının refahı, mutluluğu için harcadı" dedi.

Pakdil, Ticaret ve Sanayi Odası'ndaki törende yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarında topluma hizmet yolunda önemli mesafeler alındığını söyledi. Türkiye'nin gelişiminde istikrarın önemini vurgulayan Pakdil, şöyle konuştu: "12 yıl önce gözünün önünü göremeyen, memurlarının maaşını bile ödemekte zorluk çeken, yarın ne olacağını bilmeyen bir Türkiye ile karşı karşıyaydık. Bu geçen zaman içinde milli iradenin tecelli ettiği Meclis'te ortaya çıkan istikrarlı bir hükümetimiz var. Türkiye, israftan kaçındı, yeni iş sahaları üretti ve bu imkanların hepsini de insanlarının refahı, mutluluğu için harcadı. Bu kurslar sayesinde 'Ne iş olsa yaparım' mantığından kurtularak 'Benim vasfım şudur' diye kendi işini tarif eden insanlara ihtiyaç vardır. İnsanlarımızı meslek sahibi yapmak için bu kurslar çok önemlidir."

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç ise genç ve yeni müteşebbisler kazanılması bakımından uygulamalı girişimcilik eğitimlerini önemsediğini dile getirdi.


KURSLAR SİZİ İŞ İSAHİBİ YAPACAK!

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sevde Bayazıt Kaçar da kurslarda çok sayıda kadının yer almasından mutluluk duyduğunu belirtti. Kadınların iş yaşamında daha başarılı olduğuna inandığını vurgulayan Kaçar, "Bu kurslar sayesinde sizler birer işveren olacaksınız inşallah" ifadesini kullandı.


661 KURSİYERE SERTİFİKA

KOSGEB İl Müdürü Dr. Sadık Gözek, KOSGEB Müdürlüğü olarak 7 farklı destek Programı kapsamında Uygulamalı girişimcilik eğitimini KOSGEB kendi bünyesinde ve farklı kurum ve kuruluşlarla protokol imzalayarak vermektedir. Bu kapsamda Doğaka, İşkur, Kmesob, Kmtso, Kahramanmaraş Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve benzer birçok kurumla bu eğitimleri verdik. Müdürlük olarak son 2 ay içerisinde Müdürlüğümüzce K.Maraş Merkez, Elbistan, Göksun, Türkoğlu ilçelerinde olmak üzere 16 sınıflık toplam 480 girişimci adayına, ayrıca Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve İşkur Müdürlüğü yapılan protokolle 151 girişimci adayı olmak üzere toplam 661 adaya sertifikaları verilmektedir. Son 3 yıl içerisinde 3 binden fazla adaya bu eğitimler verildi” dedi.


Gözek; “ Yeni girişimci desteği ile işletmelerini kuran girişimcilere 30 bin TL geri ödemesiz, 70 bin TL faizsiz geri ödemeli toplam 100 bin TL destek veriyoruz” diye konuştu.

Daha sonra KOSGEB'in bazı kuruluşlarla iş birliği yaparak verdiği eğitimleri başarıyla tamamlayan 661 kişiye sertifikaları teslim edildi.

Toplantıya, Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, AK Parti İl Başkanı Metin Doğan, AK Parti'nin Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Fatih Mehmet Erkoç katıldı.
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol