banner1457
Öne Çıkanlar ÇALIŞANLARIMIZI ORTAK ETTİK! B.ŞEHİR BELEDİYE DADAŞLARA TAKILDI FALA BAKACAK! ÖZEL SANKO OKULU TENİSTE İL BİRİNCİSİ OLDU dizi

Bu haber kez okundu.

KARAKÜÇÜK, SEKTÖRÜN TEKSTİL MÜHENDİSLERİNDEN NELER BEKLEDİĞİNİ ANLATTI

KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonunda düzenlenen konferansın açılış konuşmasını Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci yaptı. Üniversite olarak mühendislik eğitimi alanında bir ilk gerçekleştirerek “İntörn Mühendislik” uygulamasını başlattıklarını belirten Rektör Deveci, “Uygulama Kapsamında Mühendislik eğitimi gören öğrencilerimiz son sınıfın ikinci yarıyılında ilgili sektörde faaliyet gösteren kuruluşlarda mühendislik yapabilecekler” diye konuştu.

Öğrencilere seslenen Rektör Deveci, “Bu fırsatları değerlendirerek kendinizi gösterin, yeteneklerinizi sektöre sergilemek için bu süreyi çok iyi değerlendirin” tavsiyesinde bulundu.

Açılış konuşmasının ardından Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Kemal Karaküçük KSÜ öğrencilerine sektörün Tekstil Mühendislerinden beklentilerine ilişkin bilgiler paylaştı. Tekstil sektörünün bitmeyecek bir sektör olduğunu hatırlatan Karaküçük, “Ülkemizde tekstil sektörü çok daha iyi yerlere gelecektir. Sizlerin geleceğe hazır olmanız gerekir. Üniversite eğitimi sizin altyapınızı oluşturmaya yarar, gelişiminizi kendi kendinize sürdüreceksiniz” diye konuştu.

“Siz başarılı olursanız her şeyi başarabilirsiniz, fırsatlar size altın tepside sunulur” diyen Karaküçük öğrencilere, öğrenmeye, değişime ve yeniliğe hazır olmaları tavsiyelerinde bulundu.

Masa başında mühendis olunamayacağının altını çizen Karaküçük, “İşletmelerde, sahalarda mühendis olunur. Arazide mühendis olunur. Sizler burada eğitimlerinizi aldıktan sonra mutlaka staj yapma konusunda gönüllü olun. Hangi fabrikada staj yapabilirim? Ne öğrenebilirim? Bunun arzu ve isteğini yaşarsanız gerçek manada hayatta başarılı olabilirsiniz” şeklinde konuştu.  

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1484

banner1478

banner1471