banner1451
Öne Çıkanlar AR-GE ÇALIŞMASI ÇOK ÖNEMLİ ÖNEMLİ veysi Kaynak GÖKŞEN BAŞKAN GÜVEN ŞEHİT POLİS VE ASKERLER İÇİN TAZİYE MESAJI YAYINLADI… CENGİZ ONARAN

Bu haber kez okundu.

KARAASLAN; BASIN BİZİM VE KENTİMİZİN ELİ, GÖZÜ, DİLİ VE SESİDİR.
 KSÜ Rektörü Prof.Dr. Mehmet Fatih Karaaslan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısı ile yayınladığı mesajda Gazeteciliğin büyük fedakarlıklar isteyen ve zor şartlarda yapılan önemli bir meslek olduğunu ve basının bir kentin eli, gözü, dili ve sesi olduğunu dile getirerek şunları söyledi; ‘ Temel işlevi insanlara bilgi akışını sağlamak ve toplumsal olaylara ayna tutmak olan medya, demokrasilerin vazgeçilmez unsurudur. İletişim, teknoloji ve buna bağlı olarak etkileşim sürecinin belirleyici olduğu günümüzde gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir misyonu içermektedir. Bu bakımdan gazetecilik, büyük fedakârlıklar isteyen ve zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir.

Ülkemizin ve kentimizin sorunlarını kamuoyuna aktaran, etkin çözüm önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan basın mensuplarımızın yorum ve görüşleri, idareciler olarak bizim çalışmalarımıza da önemli katkı sağlamakta, Kentimizin sosyal, kültürel, ekonomik gelişmesi ve kalkınması için yürütülmekte olan çalışmalar ile projelerin kamuoyu ile paylaşılması ve kamuoyu tarafından sahiplenilmesinde başrol oynamakta dolayısıyla basınımız bir anlamda bizim ve kentimizin eli, gözü, dili ve sesi olmaktadır. Bunun için kamu yararı gözeten, tarafsız haber yapan, meslek ahlak ilkelerine bağlı hareket eden ulusal ve yerel basın-yayın organlarımıza her zaman ihtiyaç duyulmaktadır.

Bu duygularla ilimizde görev yapan ve toplumun bu ihtiyaçlarını karşılamak için gayet gösteren basın ahlak ve meslek ilkelerine bağlı, kamuoyunun doğru ve tarafsız bilgilendirilmesinde büyük rol üstlenen değerli basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlar, sağlık mutluluk ve başarılar dilerim’ (KSÜ BASIN)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol