banner1451
Öne Çıkanlar YENİ YAŞINI KUTLAYAN ZABITA İLK ZİYARETİNİ BAŞKANVEKİLİ KAHVECİYE YAPTI dizi GÖKSUN SOSYAL TESİSLERİNİN TEMELİ ATILDI KÖYLERİN SADECE TABELASINI DEĞİL BENDEKİ YERİ AYRIDIR.”

Bu haber kez okundu.

İYİ PARTİ’DEN  8 MART DÜNYA  EMEKÇİ VE ÇALIŞAN  KADINLAR GÜNÜNÜN KUTLAMASI

Ülkemizde ve tüm Dünyada zulme uğrayan kadınların sesi olmak için bugün sekiz dakika sessiz kalıyoruz. Onları anlamak ve acılarını hissetmek için sizleri saygı duruşuna davet ediyoruz!

Son 20 yılda ülkemizde katledilen kadın sayısı 8000e dayandı. Kadına şiddet ve kadın cinayetlerindeki artış katliam sınırında. Adeta kadınların yaşam mücadelesi verdiği gizli bir savaşın içindeyiz.

Kadınlar siyasi iktidarın tehdidi olarak görüldüğü için İstanbul SÖZLEŞMESİ feshedildi ve babadan oğula geçen şiddet giderek büyüdü. Oysa bizim tek ümidimiz bu sözleşmede idi. Kolumuzu, kanadımızı kırdılar. ‘Kocasıdır yapar’ dediler öldürüldük. ‘Kim bilir ne yaptı?’ dediler. Doğru ve gerçekçi politikalar üretmeyen iktidarın ilk kurbanı kadınlardır.

Bugün yine, yeniden kadınlar için adalet, eşitlik ve yaşam hakkı istiyoruz.  

ONİKİŞUBAT İLÇE BAŞKANI ŞENAY TANIR; UKRAYNA’DA İNSANLIK ÖLÜYOR!

        

Küresel ölçekteki kadına yönelik şiddet dalgasına, cinsiyet ayrımcılığına, kadının kimliksizleştirilmesine itiraz ediyoruz. Ukrayna’da insanlık ölüyor deniliyor doğru ama eksik! Çünkü o insanlık, Afrika’da aç bırakılmış, Bosna’da tecavüze uğramış, Doğu Türkistan’da unutulmuş Filistin’de terk edilmiş, Çeçenistan’da görmezden gelinmiş, Hocalı’da duyulmamış, Irak’ta aldatılmış, Myanmar’da yakılmıştı. İşgal altındaki Doğu Türkistan’da toplama kamplarında iffet ve namusları çiğnenen Çinliler ile evlenmeye zorlanan, kürtaj ve kısırlaştırılmaya tabi tutulan, köle işçi olarak çalıştırılan ve işkencelerle şehit edilen kadınlarımızı ya ölüme ya da organ kasaplarına götürüyorlar. Savaşın kazananı olmaz savaş bir insanlık suçudur. Konuşmama Hazreti Ali’nin bir sözüyle son vermek istiyorum. Dünyadaki en sağır edici ses, acı çeken mazlumun suskunluğudur. Al bayraktan gök bayrağa selam olsun.

İYİ PARTİ İL KADIN POLİTİKALARI TEŞKİLAT BAŞKANI AYLA ÇİFTÇİ NE DEDİ?

‘Kadınların, daha adil, eşit ve özgür yaşayabilmesi adına yıllardır sürdürdüğü  mücadele bugün ve bugünden sonra da devam edecektir. 8 MART kadınlar için bir direniştir! İstanbul Sözleşmesini feshetmek ve feshin üzerinden zaman geçmesi bu koruma kalkanını unuttuğumuz anlamına gelmesin! Gün geçtikçe yapılan bu yanlışa karşı duruşumuz daha da netleşiyor. Öfkemiz giderek büyüyor’ dedi .

İYİ PARTİ DULKADİROĞLU İLÇE BAŞKANI HACER KAHVECİ

‘İstanbul sözleşmesi kadınlara yönelik şiddet ve ev içi şiddetin önlenmesi ve bunlarla mücadeleye  ilişkin  devletlerin yükümlülüklerini belirleyen, atması gereken adımları ortaya koyan bir çerçeve metnidir. Kadına yönelik şiddeti ve ev içi şiddeti doğrudan hedef alan ilk İLK AVRUPA SÖZLEŞMESİ olan  İSTANBUL SÖZLEŞMESİNİ İlk imzalayan ülke Türkiye’dir. 2014’te yürürlüğe giren İSTANBUL SÖZLEŞMESİ 46 ülke ve Avrupa Birliği tarafından imzalanmış ve imzacı ülkelerin 34’üde onaylamıştır. Ancak biz bu koruma kalkanını kaybettik. Çok acı!’ dedi.

 

İYİ PARTİ KADIN POLİTİKALARI BAŞKANLIĞI                                                                                          Av. Çiğdem KEKEÇ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol