banner1451
Öne Çıkanlar YENİ YAŞINI KUTLAYAN ZABITA İLK ZİYARETİNİ BAŞKANVEKİLİ KAHVECİYE YAPTI dizi GÖKSUN SOSYAL TESİSLERİNİN TEMELİ ATILDI KÖYLERİN SADECE TABELASINI DEĞİL BENDEKİ YERİ AYRIDIR.”

Bu haber kez okundu.

GÖNÜLLERİ FETHETTİ, SIRA SANDIKTA
 Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Tahir Akgemci, başarı ile yürüttüğü seçim çalışmaları ile oy trendini artırmaya devam ediyor.

Söylemleri ve vatandaşa yaklaşımı ile vatandaşın gönlünü Kazanan Akgemci, “Yüz ağartan yüz proje” sloganıyla da halkın kendisinden beklentilerini arttırmıştı.

Beklenen oldu ve başarılı bir akademisyen kimliğine sahip olan Akgemci, yüz ağartan projelerini de yavaş yavaş açıklamaya başladı.

Projelerinden sadece bir kısmını açıklamasıyla bile kentin sorunlarının tamamına vakıf olduğunu ve çözümlerinin de hazır olduğunu bir anlamda kanıtlamış oldu.

Yaklaşık 2 aylık çalışmalarının neticesinde, vatandaşa “Oy’um bu kez Tahir Hocaya” dedirten Akgemci, sandıkta başarıya doğru koşuyor.HASTA KONUKEVİ

Hasta konuk evinin büyük bir ihtiyaç olduğunu söyleyen Akgemci; “Dışardan gelen hasta yakınları kalacak yer sıkıntısı yaşıyor. Burada yakını olmayanlar perişan oluyorlar. Bu düşünce ile yaptıracağımız hasta konukevinde Başhekimlik işbirliği ile hasta yakınlarımızı konuk edeceğiz” dedi.

MAHALLE KONAKLARI

Bu projenin geniş kapsamlı bir proje olduğunu açıklayan Akgemci, açıklamasını şu şekilde sürdürdü: “Özellikle hanım kardeşlerimizi sosyal hayata kazandırmak istiyoruz. Sosyal hayattan kastımız ise; onların, ekonomik, kültürel, sportif faaliyetlere dahil edilmesi. Aynı zamanda meslek edindirme, kişisel gelişimlerini tamamlama hususunda öncülük edeceğiz.

Yine engelli çocuğu yada yakını olan kısacası evinde bakıma muhtaç engellisi olan ailelerimizin hayatı çok zor. Onların kendilerine vakit ayırma fırsatı olmuyor. İşte bu mahalle konaklarımızda biz bunu da yapacağız. Uzman kişilerin kontrolü eşliğinde engelli yakını olan vatandaşımız çocuğunu gönül rahatlığı ile belirli aralıklarla bırakarak, kendine zaman ayıracak.”

MAHALLE ETÜT MERKEZLERİ

Seçim çalışmaları sırasında özellikle dar gelirli aile çocuklarının bu konuda sıkıntı çektiğini gören Akgemci, mahallelere öğrenciler için ETÜT merkezi kuracağının da projeleri arasında olduğunu söyledi.


BAHAR TEMİZLİĞİNDE 1 AY SU BEDAVA

Vatandaşın su faturalarından çok yakındığını ifade eden Akgemci; “Hemen hemen her vatandaşımız su faturasında tüketim bedeli ile ödenecek tutar arasında çok fark olduğundan yakınıyor. İnşallah yetkiyi alırsak bu konuda gereken iyileştirmeyi mutlaka yaparak vatandaşımızın rahat bir nefes almasını sağlayacağız.

Bir ev ziyaretimde bir hanım kardeşimiz bana aynen şunu dedi: ‘Yılda 15 gün su parası almasınız da bizlerde gönül rahatlığı ile halılılarımızı yıkasak.”

İşte bizim insanımız bu kadar asil, mütevazı. İstediği sadece 15 günlük su parasının alınmaması. Bizde ‘Bahar Kampanyası’ adı altında hanımlarımız temizliklerini gönül rahatlığı ile yapsın diye 1 ay su parası almama kararı aldık” diye konuştu.


İlçeleri içinde çok önemli projeleri olduğunu ifade eden Akgemci; “İlçelerimizde elbette hizmetten nasibini alacak. Büyükşehir hizmetlerini kapsayan kısımlarda sunacağımız hizmetlerin yanı sıra kendi değerlerini de gün yüzüne çıkaracağız. Turizmde, sanayide, tarımda, hayvancılıkta vs. her alanda ne yapılması gerekiyorsa yapılacak. Büyükşehir yasasıyla ilçelerimizle birlikte bir bütün haline geldik. Projelerimizi de bu yönde hazırladık” ifadelerini kullandı.

Yapılan projelerin tamamının ihtiyaçlar doğrultusunda, mevcut durumun analizinin yapılarak hazırlandığını hatırlatan Akgemci; “Biz esnafımızdan tutun, ev hanımı Ayşe kardeşimizin de, kısacası bu şehirde nefes alan her vatandaşımızın neye ihtiyacı varsa çok iyi biliyoruz.  Bu ihtiyaçlar doğrultusunda herkesi kucaklayan bir yönetim anlayışı ile hizmete hazırız” dedi.

Yüz ağartan yüz projenin 5 tanesinin yıldız proje olduğunu söyleyen Akgemci, bundan süreçteki projelerini bir bir açıklayacağını ifade etti ve “Karanlıkta bırakılan güzelim Kahramanmaraş’ımızı bütün değerleri ile gün yüzüne çıkararak, 3 aşamalı eylem planımızla 5 yılda marka şehir yapacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol