banner1451
Öne Çıkanlar AKKURT SİZİ MAHCUP ETMEM! DEMOKRASİMİZİN ZENGİNLİĞİ BUDUR KAVGADAN BERABERLİK ÇIKTI! OKULLADA GIDA GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ VERİLİYOR

Bu haber kez okundu.

GAZİLER KORULUĞU OLUŞTURULDU

Kahramanmaraş Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Mağralı Mahallesi Alaaddin Kısakürek Bulvarı güneyindeki(Kuzey çevre yolu) araziye fidan dikimi yapıp ilklerden birini daha gerçekleştirerek şehrimizin güzide noktalarından olan alanaGaziler Koruluğuoluşturdu.

4657 m² ve 3400 m² büyüklüğünde iki bölümden oluşan koruluktaki fidan dikim çalışmaları tamamlandı. 4657 m² büyüklüğündeki 1. bölüme 690 adet Defne fidanı dikildi. Bu bölümde yapraklarının güzel kokusunun olması ve yapraklarının dökülmemesinedeniyle Defne ağacı tercih edildi. 3400 m² büyüklüğündeki 2. bölümde ise Kızılçam, Fıstık Çamı, Karaağaç, Kızılcık, Kurtbağrı, Hanımeli, Ardıç, Servi ve çalı fidanları kullanıldı. Toplamda 1540 adet fidan dikimi ile şehrimize Şehitler Koruluğundan sonra Gaziler Koruluğu da kazandırılmış oldu.Konu hakkında açıklama yapan Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri: "Şehrimizin geleceği için bırakabileceğimiz en önemli miras yaşanır bir şehir, temiz bir çevre olmalıdır. Bu düşünce ile ağaçlandırma çalışmalarına hız vererek şehrimize bir koruluk daha kazandırdık. Fidan dikimi yapılan koruluğa ‘Gaziler Koruluğu’adını vererek şehrimizin bağrından kopmuş şehit ve gazilerimizin aziz hatırasına bir nebze de olsa minnetimizi göstermiş olduk.” diyerek ağaçlandırma çalışmalarının hızla devam edeceğini ifade ettiler.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol