Öne Çıkanlar ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR! öneri TÜRKİYE GENELİ 5 BİN 801 KİŞİYİ ELEDİ ÇİÇEK EKİNÖZÜ SEÇİME VE İKTİDARA HAZIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE İŞKUR FARKI

Bu haber kez okundu.

EZGİ APARTMANI DAVASI. İLK DURUŞMA 12 SAAT SÜRDÜ

Kahramanmaraş 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, tutuklu müteahhit Y. A. ve tutuklu sorumlu mühendis fenni mesul M.T. hazır bulundu. Ezgi Apartmanı'ndaki pastanenin iç mimarı E.D. ise Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmaya katıldı.

İç mimar E.D.'den savunma isteyen mahkeme başkanı, suçlamaları reddeden E.D.'nin binanın yıkılmasına neden olan kalitesiz beton ve diğer uygulama eksiklikleri hakkında bilgi verdiğini belirtti.

E.D., binanın projesine uygun olmadığını ve gerekli standartların karşılanmadığını ifade ederek tahliye talebinde bulundu.

Duruşmada fenni mesul M.T. ise yapı hakkında detaylı bilgiler verirken, müteahhit Y.A. suçlamaları reddederek binayı nervürlü demirle yaptırdığını ve malzeme çalma gibi bir durumun söz konusu olmadığını savundu.

Avukatların ve mahkemenin sorularının ardından duruşma bir sonraki güne ertelendi. Tanıkların dinlenmesi ve dosyanın bilirkişiye gönderilmesi bekleniyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol