banner1451
Öne Çıkanlar dizi Akbaba Ailesi aile büyükleri 92 yaşındaki Şerife Nineyi kaybetmenin acısını yaşıyor. KAYINVALİDESİNİ TOPRAĞA VERDİ MECLİSTE ONAYLANDI

Bu haber kez okundu.

ERDAL KANBUR, ECDADIN ASİL DURUŞU BİZLER İÇİN BİR YOL HARİTASI NİTELİĞİNDE OLMALIDIR

"Kalesinde istiklalinin ifadesi olarak dalgalanan Şanlı Bayrağın, mütecaviz zalimlerce indirilmesi karşısında yeniden işgalcileri def edip burçlara dikmiş olan kahraman ruhun adıdır Maraş." diyen Kahramanmaraş Lokantacılar Kebapçılar Ve Tatlıcılar Esnaf Odası Başkanı MADO Yönetim Kurulu Üyesi  Erdal Kanbur,  "21 Ocak 1920 tarihinde başlayan ve 22 gün süren mücadelede Maraş halkı tek vücut olmuş, işgalci düşmanları ve işbirlikçilerini yerle bir etmiştir. Bu direniş ve başarı da Kurtuluş Savaşı’nın zaferlerle sonuçlanmasının ilk kıvılcımı olmuştur." ifadelerini kullandı.

 

Kahramanmaraş Lokantacılar Kebapçılar Ve Tatlıcılar Esnaf Odası Başkanı MADO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Kanbur, Şehirlerinin işgal altında olmasını hiçbir şekilde kabullenmeyerek Maraş halkına önderlik eden Sütçü İmam, Arslan Bey, Senem Ayşe ve Çuhadar Ali başta olmak üzere tüm Maraş halkının büyük fedakârlıklarıyla kazanılan bu olağanüstü zafer sonrasında ilimize, TBMM tarafından “İstiklal Madalyası” ve “Kahraman” unvanı verilmiştir.

 Şimdi bize düşen görev, bu toprakların nasıl ne şartlarda kazanıldığını bilerek, birlik ve beraberlik içerisinde çok çalışmaktır. Ecdadın savaştaki kararlılığı ve vatan savunmasındaki asil duruşu bizler için bir yol haritası niteliğinde olmalıdır. Bütün bunları bir emanet bilmeli ve emaneti yücelterek korumayı kendimize ilke edinmeliyiz."

 

Her alanda çağı yakalamış bir Kahramanmaraş için çok çalışmalı, şehrimizi daha kalkınmış, daha çağdaş ve daha mutlu yarınlara ulaştırmaları gerektiğini belirten Kanbur; "Bu duygularla, Milli Mücadelemizin kahraman şehitlerini ve ebediyete intikal etmiş gazilerini minnet ve şükranla anıyor, tüm Kahramanmaraşlı hemşehrilerimin düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıldönümünü kutluyorum." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol