banner1451
Öne Çıkanlar YENİ YAŞINI KUTLAYAN ZABITA İLK ZİYARETİNİ BAŞKANVEKİLİ KAHVECİYE YAPTI dizi GÖKSUN SOSYAL TESİSLERİNİN TEMELİ ATILDI KÖYLERİN SADECE TABELASINI DEĞİL BENDEKİ YERİ AYRIDIR.”

Bu haber kez okundu.

DULKADİROĞLU’NDAN BERTİZ BÖLGESİNE STANDARDI YÜKSEK GRUP YOLU

Dulkadiroğlu Belediyesi’nin ilk etabını tamamladığı ve ulaşıma açtığı Kılağlı-Kabasakal yolunda ikinci etap çalışmalarında da sona gelindiği bildirildi. Ulaşımı zorlaştıran virajların eritildiği, yer tesviyesi ve stabilize çalışmalarının tamamlandığı yolda asfalt çalışmaları için gün sayıldığı aktarıldı.
Toplamda 36 virajla 4.5 kilometre uzunluğa sahip olan yolun, 8 virajla 4 kilometreye düşürüldüğünü söyleyen Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.


Başkan Okay, değerlendirmesinde şunları söyledi: “Daha önce toplamda 4,5 kilometre uzunluğa sahip olan yol 4 kilometreye düşürüldü. Toplam 36 viraj ile geçilen yol, 8 viraja düşürüldü. Eski haliyle genişliği 6 metre olan yolun şuan ki genişliği 10 metreye çıkarılmıştır. Stabilize yol ile birlikte toplam 15 metreye kadar ulaşmaktadır.  İlk etap çalışmasıyla önemli bir mesafe kaydettiğimiz Kılağlı-Kabasakal yolunun ikinci etap çalışmalarında da sona geldik. Bölgemizin kalkınması, zenginleşmesi adına bu yatırımların önemli olduğunu düşünüyoruz. Çok şükür hedeflediğimiz noktaya ulaştık. Bölgemize hayırlar getirmesini diliyorum. Vatandaşlarımız her şeyin en iyisine layıktır. Ben şimdiden bölgemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol