banner1457
Öne Çıkanlar ELBİSTAN ORTAOKULU DOLU DİZGİN ANIZ YANGINLARI HAYATI TEHDİT EDİYOR CHP AK PARTİ YAKIŞANI YAPIYOR ILICA YENİ SEZONA HAZIRLANIYOR

Bu haber kez okundu.

DULKADİROĞLU ASFALT HEDEFİNİ REKORLA TAMAMLADI

Göreve geldiği ilk günden itibaren özellikle alt yapı çalışmalarına büyük önem veren Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, 'Vatandaşımızın ayağını çamurdan keseceğiz' sloganı ile kilit parke ve asfalt döküm çalışmalarında önemli gelişmelere imza attı.

Kuruluşunun üçüncü ayında kendi asfalt plentini kuran Dulkadiroğlu Belediyesi, merkez ve kırsal mahallelerde 'çözülemez' denilen tüm asfalt sorunlarını bir bir çözüme kavuşturdu.

Mayıs ayı itibarı ile 1 milyon metre kare asfalt dökeceklerini taahhüt eden Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, altı aylık süre içerisinde 1 milyon 500 bin metre kare asfalt ile projenin tamamlandığının altını çizdi.

İlk olarak Egemenlik mahallesinde gerçekleştirilen çalışmalarla, 1 milyon metre kare asfalt hedefinin startını verdiklerini kaydeden Başkan Okay, Karacasu Karaziyaret mahallesinde yapılan çalışmalarla hedefin tamamlandığını ifade ederek sözlerini şu şekilde sürdürdü :

"Asfalt sezonunun artık sonuna geldik. Seçim sürecindeki en önemli vaatlerimizden bir tanesinin de 'vatandaşımızın ayağını çamurdan kesmek' olduğunu açıklamıştık. 1 milyon metre kare olan hedefimizi 1 milyon 500 bin metre kare asfalt olarak tamamladık. Taahhüdümüzün yüzde 50 fazlasıyla vaadimizi yerine getirmiş olduk. Asfalt konusunda Mayıs ayı itibari ile bir hedef belirlemiştik. Hedefimizin yüzde 50 daha fazlasını yaparak 1 milyon 500 bin metre kare asfalta ulaştık. Mahallelerimizin tüm sokak araları, kenar mahallelerimiz ve sanayi tesislerindeki ara yollarımızı elimizden geldiğince daha iyi hale getirmeye çalıştık. Özellikle ara mahallelerimiz asfalt konusunda çok büyük sorunlar yaşıyordu. Bu projemiz ile yol standardını yüzde yüz olarak değiştirmiş ve çözülemez denen sorunları ortadan kaldırmış olduk. Çok dar olan ve asfalt dökülemez denen ara sokaklara dahi asfalt döktük. Uzun süredir asfalt bekleyen bölgelerimizi kısa sürede asfaltla buluşturduk. Tüm bu  çalışmaların sonunda hedefimiz olan 1 milyon metre kare asfalt projesini, 500 bin metre kare daha artırarak hedefimizi tamamlamış bulunmaktayız. Her şeyin en iyisine layık olan halkımıza böyle güzel bir hizmeti sunduğumuz ve Dulkadiroğlu ilçesinde ki vatandaşların ayağının çamura değmeyeceği için çok mutluyuz. Çok şükür taahhüt ettiğimiz vaadimizi yerine getirdik. Eksik kalan ve onarılması gereken yerlerle ilgili çalışmalarımız devam edecek. İklimin el verdiği sürece ekiplerimiz bölgemizdeki alt yapı çalışmalarını devam ettirecekler."

Konuşmasının ardından 1 Milyon 500 bin metre kare asfalt döküm işleminin sonunu kendi eliyle gerçekleştiren Başkan Okay, bu hedefin gerçekleşmesinde büyük emeği olan Dulkadiroğlu Belediyesi personeline ayrıca teşekkür etti.

Dulkadiroğlu Belediyesi'nin asfalt çalışmalarından duydukları memnuniyeti dile getiren Karacasu Karaziyaret mahallesi sakinleri, Başkan Okay'ın taahhüt ettiği vaatlerin her birini tek tek yerine getirdiğinin altını çizdi. Asfalt ve kilit parke konusunun bölge halkı için kanayan bir yara olduğunu ifade eden vatandaşlar, bu sorunların Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından giderildiği dile getirdi.

Son olarak Başkan Okay, 1 milyon 500 bin metre kare asfalt hedefini yerine getirmek için gecesini gündüzüne katarak çalışan Dulkadiroğlu Belediyesi personeli ve bölge sakinleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1472

banner1478

banner1471