banner1451
Öne Çıkanlar KAVGADAN BERABERLİK ÇIKTI! AKKURT OKULLADA GIDA GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ VERİLİYOR SİZİ MAHCUP ETMEM! DEMOKRASİMİZİN ZENGİNLİĞİ BUDUR

Bu haber kez okundu.

DOĞAN BİLGİLİ ADINA MEVLİD
 Hartlap Köyünde, Kızıloymak Obasında, Kızıloymak Camiinde, davudi sesli mevlidhanların okuduğu mevlid sonrası, kılınan öğle namazı ardından köy sakinlerine ve cami cemaatine yörenin geleneksel yemeklerinden olan pilav – nohut yahni ve lokma tatlısı ikram edildi.

Babası merhum Doğan Bilgili adına mevlid okutan, Hartlap eski güreş ağası, Judo Federasyonu eski As Başkanı, İşitme Engelliler Spor Federasyonu yönetim kurulu üyesi, Ankara’nın tanınmış işadamlarından Faruk Bilgili, bu örnek davranışı ile köy sakinlerinin takdirini kazandı.


Mevlid sonrası eliyle köy halkına servis yapan, onların hayır duasını da alan Bilgili, Köyevi olarak kullanılan mekanın bahçesinde, yaklaşık 400 kişiye yemek dağıttı.

Hayırsever evlad Faruk Bilgili’nin babası adına okuttuğu mevlid ve yemeğe katılanlar arasında Diyanet Sen Başkanı Ekrem Arslan ile çok sayıda camii cemaati ve köy sakini hazır bulundu. 
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol