banner1451
Öne Çıkanlar AR-GE ÇALIŞMASI ÇOK ÖNEMLİ ÖNEMLİ BAŞKAN GÜVEN ŞEHİT POLİS VE ASKERLER İÇİN TAZİYE MESAJI YAYINLADI… veysi Kaynak GÖKŞEN CENGİZ ONARAN

Bu haber kez okundu.

DİYANET-SEN’ DEN, EMNİYET MÜDÜRÜ METİN AŞIK’A PLAKET
 Kahramanmaraş il Emniyet Müdürü metin Aşık, topluma sağlıklı mesaj verilmesi adına düzenlediği, 64. Huzur toplantısında memur-sen bünyesindeki, diyanet-sen yönetim kurulu ve diğer sendika temsilcileriyle bir araya geldi.

Toplum destekli polislik faaliyetleri kapsamında; polis-halk ilişkilerini en üst seviyeye çıkarmak ve kurumsal iletişimi geliştirmek, Kahramanmaraş emniyet müdürlüğü iş ve işlemleri, icraatları ve faaliyetleri hakkında bilgi vermek; din görevlilerinin talep ve beklentilerini en iyi şekilde anlamak ve karşılamak amacıyla, 64. Sorumluluk alanı huzur toplantısı sıcak bir ortamda gerçekleştirildi.

il emniyet müdürlüğü restoranında il emniyet müdürü Metin Aşık’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya şube müdürlerinin ve sendika yönetiminin tanıtımıyla başlandı.  Toplantıya, Kahramanmaraş’ta görev yapan sendikaların yönetim kurulu üyelerinden oluşan 25 din görevlisi katıldı. 
Toplantıda il emniyet müdürü Metin Aşık, il emniyet müdürlüğü olarak nitelikli bilgileri elde etmek amacıyla “her şikayet bir armağandır” ilkesi ile çalıştıklarını, amaçlarının vatandaşın ilk ağzından şikayetlerini dinleyerek, çözüm aşamasında, hizmet kalitelerini geliştirmek olduğunu belirtti. 


Aşık sözlerinin devamında; bu şekilde suçla mücadelede vatandaşın da desteğinin alındığını söyledi. Toplantıya katılan din görevlilerine emniyet müdürlülüğünün bir aylık çalışmaları ve vatandaşlar tarafından iletilen bildirimler, meydana gelen asayiş, trafik ve kaçakçılık olaylarına ilişkin istatistikî veriler karşılaştırmalı olarak sunuldu.
İl emniyet müdürü Metin Aşık çıkışta yaptığı açıklamada, şehirde görev yapan diyanet mensuplarının bulunduğu üç sendika temsilcisi ve üyeleriyle bir araya geldiklerini belirtti. Aşık konuşmasında huzur toplantılarının karşılıklı bilgi paylaşımı ve iletişimi geliştirmek için çabaladıklarını da ifade ederek, din görevlilerinin kahramanmaraş’ın huzuruna yönelik çok ciddi görev üstlendiklerinin altını çizdi. Emniyet müdürü metin aşık, din görevlisi, öğretmen ve polisin toplumun saygın üç ayrı meslek gurubu olduğunu da vurgulayarak, bu grupla en güzel diyalog içerisinde olduklarını söyledi.
Kahramanmaraş diyanet-sen şube başkanı Ekrem Arslan ise emniyet müdürü metin Aşık’ın, huzur toplantısı adı altında yapmış olduğu bu toplantının verimli geçtiğini ve hayırlı olması dileğinde bulundu. Arslan, din görevlileriyle emniyet arasında bilgi alış verişinde bulunduklarını da belirterek, halkın huzur ve güveni için bu bilgi akışının yerinde olduğunu söyledi ve teşekkürlerini ekledi. Diyanet sen şube başkanı Ekrem Arslan üstün çalışmalarından dolayı il Emniyet Müdürü Metin Aşık’a bir de plaket takdim etti.


Türk diyanet vakıf sen şube başkanı Osman Vakkasoğlu, da, emniyetin din görevlileriyle durum değerlendirmesi dolayısıyla memnuniyetini dile getirdi ve diyanet camiası olarak teşekkür ettiklerini söyledi.
Toplantıya, emniyet müdürü metin aşık, müdür yardımcısı ve şube müdürüleri, diyanet sen şube başkanı Ekrem Arslan, Türk vakıf sen şube başkanı Osman Vakkasoğlu, diva sen şube başkanı Abdulbaki Karakurt ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Haber: Ahmet Güneçıkan

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol