Öne Çıkanlar dizi ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR! TÜRKİYE GENELİ 5 BİN 801 KİŞİYİ ELEDİ öneri BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE İŞKUR FARKI

Bu haber kez okundu.

DİLENCİLERDEN GEÇİLMİYOR!

Ramazan ayının gelişini fırsat bilen, konuşmaları ve şivelerinden mülteci veya başka illerden geldiği anlaşılan dilenciler, şehri âdeta mesken tuttu. Özellikle insan kalabalığının yoğun olduğu başta Trabzon Caddesi ve kapalı çarşı olmak üzere birçok işlek noktada dilenen şahıslar, vatandaşlara adeta yapışıyor. Çoğunluğu kadınlardan oluşan ve yanlarına aldıkları küçücük çocuklarla dilenen kadınlar, duygu sömürüsünde bulunarak vatandaşlardan bir şeyler koparmaya çalışıyor. Bazı erkek dilenciler ise kendine engelli süsü vererek insanların manevi duygularını sömürüyor. Dün caddede gezen haber ekibimiz, dilencilik yapan şahısları görüntüledi.

BUNLARIN YAPTIKLARI SADECE İNSANİ DUYGULARI SÖMÜRMEKTİR

Dilencilerin para toplamayı meslek haline getirdiğini söyleyen vatandaşlar, konuya bir an önce çözüm bulunması gerektiğini söylediler. Ramazan ayında kentteki dilenci sayısının her geçen gün arttığını belirten vatandaşlar, "Dilenciler yüzünden gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşılamıyor. Bunların yaptıkları sadece insani duyguları sömürmektir. Bazıları çok ısrarcı bir şekilde yapışıyor ve kendimizi kurtarmak için para veriyoruz" şeklinde konuştular.

Haber: Abdulsamet İspir

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol