Öne Çıkanlar dizi ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR! TÜRKİYE GENELİ 5 BİN 801 KİŞİYİ ELEDİ öneri BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE İŞKUR FARKI

Bu haber kez okundu.

BUGÜN BAKAN VARANK GELİYOR

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere yarın (25 Mart Cuma günü) Kahramanmaraş’a gelecek olan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ziyaret programı kapsamında ilk olarak Kahramanmaraş Valiliğini ziyaret edecek. Daha sonra ise Altınşehir Kuyumcu Sanayi Sitesi’ne gidecek olan Bakan Varank, ardından Mado’nun dondurma fabrikasını, Kipaş’ın tekstil fabrikasını, Hascevher’in metal mutfak sanayi fabrikasını, AK Parti İl Başkanlığını ve Büyükşehir Belediyesini ziyaret edecek. Varank, Kahramanmaraş programını KMTSO tarafından organize edilen İstişare ve Değerlendirme Toplantısıyla tamamlayacak.

 MUSTAFA VARANK KİMDİR?

 1976 yılında Trabzon'da doğdu. İstanbul İmam Hatip Lisesi'ni bitirdi. Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamladı. Yüksek lisansını ABD'de bulunan Indiana Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Bölümü’nde yaptı. Ayrıca bu dönemlerde Florida State Üniversitesi'nde uzman, Indiana University Pervasive Technology Institute'te ise araştırmacı ve sistem yöneticisi pozisyonlarında çalıştı. 2005 yılında Başbakanlık'ta görev yapmaya başladı. Sırasıyla, 2011'de Başbakan Başdanışmanlığına, 2014'te ise Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına getirildi. 2016 yılında Büyükelçi unvanı aldı. Başdanışmanlık görevi boyunca, Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımız tarafından verilen diğer görevlerin yanı sıra, yüksek teknoloji, bilgisayar teknolojileri ve uygulamaları, savunma sanayi ve araştırma-geliştirme alanlarıyla özel olarak ilgilendi. TÜRKSAT Yönetim Kurulu Üyesidir. İngilizce biliyor. Evli ve üç çocuk babasıdır.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol