banner1451
Öne Çıkanlar AKKURT SİZİ MAHCUP ETMEM! DEMOKRASİMİZİN ZENGİNLİĞİ BUDUR OKULLADA GIDA GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ VERİLİYOR

Bu haber kez okundu.

BELEDİYE MECLİSİ 5 ŞUBAT’TA TOPLANDI
 Belediye Başkanı Mustafa Poyraz başkanlığında toplanan Belediye Meclisi gündeminde bulunan maddeler ve gündem dışı gelen maddeleri görüştü.

Belediye Meclisi Açılış, yoklama ve eski tutanak özetinin görüşülmesinin ardından gündemin 2. Maddesi olan Haydarbey Mahallesi 5795 ada 1 parselde bulunan arsanın spor tesisi olarak 10 yıllığına kiraya verilmesi teklifinin yanlış geldiği görüşü ile geri çekildi.

Gündemin 3. Maddesi İlan Reklam Yönetmeliği 21.maddesi c bendinde değişiklik yapılması teklifi kabul edildi.

Gündemin 4. Maddesinde Mezarlıklar Müdürlüğü'ne 4 adet tam donanımlı cenaze nakil aracı alınması teklifi kabul edildi.

Gündemin 5. Maddesinde Strateji geliştirme Müdürlüğü ve Kütüphane Müdürlüklerinin "Teşkilat Yönetmeliği"nin görüşülmesi teklifi kabul edilirken, gündemin 6. Maddesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü ve Kütüphane Müdürlükleri için 2014 Mali Yılı Bütçesinden; 2.350.000,00 TL ödeneğin gerekli tertipler açılarak aktarılması teklifi oybirliği il kabul edildi.

Gündemin 7. Maddesinde Taşınır Kesin Hesap Cetveli ile Taşınır Hesabı İcmal Cetvelini Üst Yönetici adına hazırlamakla yükümlü olmak üzere belediyemiz Taşınır Konsolide Görevlisi olarak Strateji Geliştirme Müdür Vekili Halil Tutuk'un görevlendirilmesi teklifi kabul edildi.


Gündemin 8. Maddesi Belediye mülkiyeti olan 3 adet arsa ile hissedar olduğu 5 adet arsadaki hisselerine satış kararı ve satış işlemleri için encümene yetki verilmesi teklifi kabul edilirken gündem dışı gelen maddelere geçildi.

Gündem dışı gelen 11. Maddede Belediye Çarşısı’nda bulunan işyeri fonksiyonu değişikliği kabul edildi.

Gündem dışı gelen 12. Maddede Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün elektronik kart uygulamasının uzatılması teklifi kabul edildi.

Gündem dışı gelen 13. Maddede İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün tahsis hakkındaki teklifi ile Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nden gündem dışı gelen 15., 18., 19., 20. Maddelerindeki tahsis teklifleri oybirliği ile kabul edildi.

Tahsislere ilişkin bir açıklamada bulunan Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, bu tahsislerin kamu yararına faaliyet gösteren dernek ve vakıflara ön onay olarak verildiğini ve esas karar mercinin İçişleri Bakanlığı olduğunu ifade etti.

Gündem dışı gelen 16. Maddede Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün minibüs alımı teklifi kabul edildi.

Gündem dışı gelen 17. Maddede Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün S Plakalarda ilk müracaatta bu tarihten itibaren 10 bin TL alınması teklifi kabul edildi.


Gündem dışı gelen 21. Maddede İmar plan tadilatlarına geçildi.

Karacasu 1/5000’lik İmar Planı, Karacasu 1/1000’lik imar planı oy birliği ile kabul edilirken, Devlet Demiryolları çevresinin imar planına işlenmesi ön onay olarak kabul edildi.

Türk Telekom Hizmet binasının imar planına işlenmesi teklifi ise oybirliği ile reddedildi.

Gündem dışı gelen 22. Maddede Delioğlan Konağı’nın İzci Konağı Projesi kapsamında değerlendirilmesi kabul edildi.

Gündem dışı gelen 23. Ve 25.  Maddelerde Belediye Meclis Kararı’nda yapılan yanlışlığın düzeltilmesi kabul edildi.

Gündem dışı gelen 24. Maddede parklara isim verilmesi konusunda Çevre ve Sağlık Komisyonu tarafından hazırlanan liste görüşüldü ve eksiklerin tamamlanarak bir sonraki meclise getirilmesi kabul edildi.

Gündem dışı gelen 26. Maddede Meclis Toplantısına katılamayan üyelerin izinli sayılmaları kabul edilirken, bir sonraki Meclisin 5 Mart 2014 Çarşamba günü toplanmasına karar verildi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol