banner1470
banner1473
Öne Çıkanlar BİR ÇOCUK BİR TEBESSÜM KAMPANYASI TEOG ŞAMPİYONLARINDAN ZİYARET MHPLİ BAŞKAN AKPINARDAN ÜNALA SERT CEVAP! Din görevlileri GÜÇLÜ HÜKÜMETE İHTİYAÇ VAR

Bu haber kez okundu.

BAŞKAN KANBUR’DAN BERAT KANDİLİ MESAJI

Dünya Markası MADO Yönetim Kurulu Başkanı  Mehmet Kanbur,  ”Kurtuluş, af ve arınma anlamlarına gelen Berat, Müslümanlara kulluk bilinci ve hesap verme şuuruyla hata, suç ve yanlışlardan kaçınmayı, günahlardan arınmayı affedilmenin yanında affedici olmayı da, bağışlanma isteğinin yanında bağışlayabilme şuurunu da kazandırır.” dedi.

Dünya Markası MADO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kanbur,  Beraat Kandili dolayısı ile bir mesaj yayınlayarak, Allah'ın engin rahmetiyle mağfiret kapılarının ardına kadar açıldığı özel zamanlardan biri olan Berat Gecesi'nin idrak ve ihya edileceğini belirtti.

 Kanbur, Berat Kandili mesajında “Bu mübarek gece vesilesiyle, milletimizin her türlü dert ve sıkıntıdan berî olmasını diliyor Ramazan ayına, günah yüklerimizden arınmış gönüllerle, berat etmiş olarak girebilmeyi Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi. ”Dinî geleneğimizde af, merhamet ve mağfiret vesilesi olarak kabul edilen mübarek Berat gecesini, Cenâb-ı Hakk’ın lütuf ve inayetiyle, hep birlikte bugün idrak etmiş olacağız inşallah.” Diyen  Dünya Markası MADO Yönetim Kurulu Başkanı  Mehmet Kanbur,    

”Kurtuluş, af ve arınma anlamlarına gelen Berat, Müslümanlara kulluk bilinci ve hesap verme şuuruyla hata, suç ve yanlışlardan kaçınmayı, günahlardan arınmayı affedilmenin yanında affedici olmayı da, bağışlanma isteğinin yanında bağışlayabilme şuurunu da kazandırır.  Beratın ilk şartı, kimlerden ve nelerden uzak duracağımızı kimlere ve nelere yakın olacağımızı bilmektir. Bu itibarla Berat, ruhumuza ağır gelen her türlü keder ve sıkıntıdan, insanı inciten hata ve günahtan, insana yakışmayan söz, tutum ve davranıştan “berat etmek” için eşsiz bir fırsattır.” 

Kanbur “Kulluk yolculuğumuzdaki değişim ve dönüşümün en önemli işaretini resmeden berat, kişinin doğuştan günahlardan berî olduğunu bize haber veren önemli bir müjdedir. Berat, nurlu gölgesi üzerimize düşmeye başlayan Ramazan ayına bizi hazırlayan diri bir zihin ve berrak bir gönülle aşama aşama kemale ulaştıran Rabbimizle, taat ve itaat zemininde buluşturan bir yakınlaşmadır.                     

 Bu duygu ve düşüncelerle, başta aziz milletimiz olmak üzere, tüm İslâm âleminin Berat Gecesi’ni tebrik ediyorum. Bu mübarek gece vesilesiyle, milletimizin her türlü dert ve sıkıntıdan berî olmasını diliyor Ramazan ayına, günah yüklerimizden arınmış gönüllerle, berat etmiş olarak girebilmeyi Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1462

banner1463

banner1464

banner1465

banner1466

banner1469

banner1472

banner1474

banner1478