banner1451
Öne Çıkanlar YENİ YAŞINI KUTLAYAN ZABITA İLK ZİYARETİNİ BAŞKANVEKİLİ KAHVECİYE YAPTI dizi GÖKSUN SOSYAL TESİSLERİNİN TEMELİ ATILDI KÖYLERİN SADECE TABELASINI DEĞİL BENDEKİ YERİ AYRIDIR.”

Bu haber kez okundu.

ATEŞ’DEN AÇIK DAVET
 Yoğun bir şekilde seçim çalışmalarını sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ünal Ateş, STK ziyaretlerini Tüm Sanayici İşadamları Derneği’yle (TÜMSİAD) sürdürdü. TÜMSİAD Başkanı Adnan Toprak ve yönetim kurulu üyelerinin bulunduğu ziyarette konuşan Ateş, diğer siyasi parti adaylarına çağrıda bulundu.

Ateş,”Adaylar olarak bizler tüm katıldığımız toplantı veya ziyaretlerde Kahramanmaraş’a hizmet için yola çıktığımızı dile getiriyoruz. Hedefler madem aynı, ortak bir toplantı düzenleyelim.Basınında olduğu bu toplantıda Kahramanmaraş’ı konuşalım, Eksiklerimizi konuşalım, Projelerimizi, İlçelerimizi, Beldelerimizi, Köylerimizi konuşalım.Kahramanmaraş için ne yapabilirizi konuşalım.Ortaya çıkan Fikir ve projelerimizi bir araya getirerek sonraki süreçte Kahramanmaraş’ın kalkınması konusunda hayata geçirelim.”dedi.

Samimi ve güvenilir projelerle halkın karşısına çıktığını belirten Ateş,”Biz öncelikli sorunlarımızı biliyoruz. İlk etapta yapacağımız şeyde bu sorunları kısa sürede çözüme ulaştırmak olacaktır. Bazı arkadaşlarımız şehrin ortasından kanal geçireceklerini söylüyorlarmış. Biz araçlarımızı geçiremiyoruz.Kanalı nasıl geçireceğiz. Bunu takdirini halkımıza bırakıyorum. Anlatmak istediğimiz şey şudur, biz öncelikli sorunlarımızı biliyoruz. Bunun üzerine gideceğiz.Kısa sürede bu sorunları çözüme kavuşturacağız.”dedi.


Şehirlerin gelişmesinde ve kalkınmasında iş adamlarımıza büyük görevler düşüyor diyen Ateş,” İş adamları şehirlerin kalkınması konusunda önemli rol üstlenmişlerdir. Bu noktada Kahramanmaraş’ta, yerel yöneticiler ile İş Adamlarımız arasında yeterince fikir alışverişlerinin olmadığını düşünüyorum. Halkımızın teveccühüyle bu görev bize verildiği takdirde, atacağımız adımları öncelikle STK’lar ve İş Adamlarımızla fikir alışverişinde bulunarak atacağız.Ben yerine biz anlayışıyla Kahramanmaraş’ı hak ettiği hizmetle buluşturacağız.”ifadelerini kullandı.

TÜMSİAD Başkanı Adanan Toprak ise,” Projelerinizin şahsımı tatmin ettiğini belirtmeliyim. Belediyecilik anlamında yeterince alt yapı çalışmalarını hazırlamış ve bizlerin karşısına bu şekilde çıkmanızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum.Diğer adaylarımızın da konuya sizin gibi hassasiyetle yaklaşmasını bekliyor ve projelerin konuşulmasını istiyoruz.”dedi.


Kahramanmaraş’a Teknik Üniversite kurulması konusunda çalışmalarının olduğunu belirten Toprak,” Büyükşehir olan Kahramanmaraş’ın ikinci üniversiteyi hak ettiğini düşünüyorum. Özellikle teksil, çelik sanayi, vb. sektörlerde sayılı şehirler arasında bulunan şehrimize Teknik Üniversite yakışır kanaatindeyim..Bununla ilgili çalışmalarımızı başlattık.Sizin nezdiniz de siyasilerimiz tarafından bir an önce gerekli adımların atılmasını bekliyoruz.”dedi.

Ateş, son olarak Kahramanmaraş’a Teknik Üniversite kurulması konusunda en büyük destekçinin kendisi olacağını belirterek konuşmasını sonlandırdı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol