banner1457
Öne Çıkanlar ÇALIŞANLARIMIZI ORTAK ETTİK! B.ŞEHİR BELEDİYE DADAŞLARA TAKILDI FALA BAKACAK! ÖZEL SANKO OKULU TENİSTE İL BİRİNCİSİ OLDU KSÜ İŞ BİRLİĞİ AĞINA AFRİKA KITASINIDA KATTI

Bu haber kez okundu.

 ALTINTAŞ’IN SERGİSİNE İLGİ BÜYÜK
 50. sanat yılını kutlayan Altıntaş, resimlerinde doğa konusunu işlediğini ve doğayı yeniden yorumlayarak resmettiğini söyledi.

 

“Sanat bilime yön veriyor. Sanatla teknolojiyi birlikte büyütmek gerekir. Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, sanatla desteklenmezse eksik kalır” diyen Altıntaş, SANKO Holding’in sanata verdiği desteğin önemine dikkati çekti.

 

Altıntaş’ın 16 eserinin yer aldığı sergi, 6 Kasım’a kadar gezilebilecek. 

 

SANATÇI

Akşehir’de 15 Haziran 1945’te doğan Altıntaş, 1968’de Gazi Eğitim Enstitüsü Resim Bölümünden mezun oldu. 1970’de kazandığı bursla gittiği Paris'te Uluslararası Sanatçılar Sitesi “Cite Internationale des arts“ da çalışmalarına başladı.

 

Paris Güzel Sanatlar Yüksekokulu’ndan 1973 yılında “yüksek plastik sanatlar“ diploması alarak mezun olan Altıntaş, özellikle Gustave Singier ve Jean Bertholle atölyelerinde çalıştı. Çalışmalarını 1998 yılına kadar Paris’te sürdüren sanatçı, 1974-1976 döneminde bir ara Türkiye’ye gelerek TRT Ankara TV’de kameraman olarak görev yaptı.

 

Daha sonra yeniden Paris'e dönen sanatçı, 1976-1980 arasında Sorbonne Üniversitesi Sinema Fakültesi’nde master çalışmasını tamamladı. Ünlü sinema tarihçisi Jean Mitry ile Eric Rohmer, Jean Rouch ve Michel Ciment gibi tanınmış sinemacıların öğrencisi olan sanatçı, bazıları uluslararası festivallere katılan birçok belgesel ve deneyimsel film gerçekleştirdi.

 

Çok disiplinli çalışmalarını uluslararası bienallerde, festivallerde, 1970-95 yıllarında Fransa ve Avrupa`nın çeşitli ülkelerinde birçok kişisel ve karma sergide sergileyen sanatçı, 1985-1990 yılları arasında Paris’te bir güzel sanatlar okulunda resim dersleri verdi. Fransa, ABD, İsviçre, Finlandiya ve Türkiye’de özel koleksiyonlarda birçok resmi bulunan sanatçı, yaşamını ve çalışmalarını İstanbul – Bodrum - Paris arasında sürdürüyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1484

banner1478

banner1471