banner1451
Öne Çıkanlar KAVGADAN BERABERLİK ÇIKTI! AKKURT OKULLADA GIDA GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ VERİLİYOR SİZİ MAHCUP ETMEM! DEMOKRASİMİZİN ZENGİNLİĞİ BUDUR

Bu haber kez okundu.

AKGEMCİ; ESNAF VE SANATKÂRIMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ
 Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Tahir Akgemci, Demirciler ve Bıçakçılar Çarşılarını gezerek esnaflarla sohbet etti.

Bıçak ustaları, çırak bulamadıklarını, bu yüzden yeni ustaların yetişmediğini söylediler. Aynı zamanda siyasetçilerin sorunlarına kayıtsız kaldığından yakındılar.

Akgemci, yüz yıllık bir geçmişe dayanan tarihi çarşıda eli öpülesi sanatkâr ustalarla birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu, bu değerlerin tarihe gömülmesine göz yummanın büyük vebal olduğunu söyledi.

Elle emeği göz nuru keçiboynuzundan yapılan bıçakların Kahramanmaraş’tan tüm Türkiye’ye dağıldığına dikkat çeken Akgemci; “Bu değerlere sahip çıkmamız gerek. Öncelikle ustalarımıza daha rahat ve hijyenik mekanlarda sanatlarını icra etme ortamını sağlayacağız. Sadece yurtiçi değil yurtdışında da tanıtmak için paneller düzenlenip hatta festival yapacağız.


Belediyenin imkânlarını ve esnaf odalarımızın desteğiyle birleştirdiğimiz zaman bütün bunların yapılması hiçte zor olmayacak.

Zaten bu kentin geleceğini hep birlikte omuz omuza çalışarak inşaa edeceğiz.

Biz Kahramanmaraş’ımızı gerçek anlamda büyükşehir yapacağız derken, tarihi dokusu ile bütünleşen marka şehir hedeflediğimizi her fırsatta zikrediyoruz.

Burada ustalarımız, bütün hünerlerini sergileyerek el emeği göz nuru bu eserleri ortaya çıkarıyorlar. Bizde onlara gereken hassasiyeti gösterip, sanatkârlıklarını kuşaktan kuşağa aktarmalarını sağlayacağız” dedi.

DESTEĞİMİZ AKGEMCİ’YE

Çarşı esnafı olarak hep birlikte hareket etme kararı aldıklarını söyleyen esnaflar, bu seçimde tercihlerini değişimden yana kullanacaklarını açıkça beyan ettiler ve “Bizim için partiler değil, proje üreten, bizim içimizden biri olan adaylar önemli. Desteğimiz yüz ağartan yüz projesiyle bizlere hizmet için yola çıkan Prof. Dr. Tahir Akgemci’ye” dediler. 


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol