banner1457
Öne Çıkanlar ÇALIŞANLARIMIZI ORTAK ETTİK! B.ŞEHİR BELEDİYE DADAŞLARA TAKILDI FALA BAKACAK! ÖZEL SANKO OKULU TENİSTE İL BİRİNCİSİ OLDU KSÜ İŞ BİRLİĞİ AĞINA AFRİKA KITASINIDA KATTI

Bu haber kez okundu.

AFŞİN BELEDİYESİNDE, SICAK ASFALT VE KALDIRIM SEFERBERLİĞİ

 Afşin’de, Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (KASKİ) tarafından yapımı tamamlanan yerlerde adeta bir asfalt seferberliği başlatan Afşin Belediyesi, Karşıyaka Caddesi başlangıcından Çevre Yolu bağlantı noktasına kadar olan 2 bin metrelik yolun sıcak asfalt ve kaldırım çalışmalarına başladı.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri,  kış mevsimi bastırmadan, planlanan bölgelerdeki çalışmaları belirlenen program dâhilinde tamamlayacak. Program kapsamında halkın yoğun olarak kullandığı yollar, mahalleler arasındaki bağlantı yolları ve ciddi biçimde hasar oluşan yollar öncelikli olarak bitirilecek.

 “İLÇEMİZ HER GEÇEN GÜN DAHA DA GELİŞECEK, GÜZELLEŞECEK”

Başkan Güven, belirlenen program kapsamında asfaltlama çalışmalarının ve kaldırım çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “Yaklaşan kış mevsimi öncesinde yol onarım ve asfaltlama çalışmalarımıza hız verdik. Belirli program dâhilinde ve öncelik sırası göre çalışmalarımız sürecek. Afşin’e daha güvenli ve rahat ulaşım olanakları sağlamak adına çalışmalarımız devam edecek” dedi. 

Altyapı çalışmalarının bitirildiği noktalarda üstyapı çalışmalarımızı başlatıyoruz diyen Başkan Güven, “KASKİ ekipleri tarafından su altyapısı tamamlanan yerlerde asfalt ve kaldırım çalışmalarımıza başladık. Karşıyaka Caddemiz bu tamamlanan yerlerden bir tanesi, burada 2 bin metre sıcak asfalt çalışmasına başladık. Burada yol akslarımızı belirleyerek örnek bir yol çalışması yapıyoruz” diye konuştu.

İLÇEMİZİN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK

Yol çalışmasının 10 gün içerisinde tamamlanmasını planladıklarını söyleyen Başkan Güven, “İlçemizin çehresini değiştirecek çalışmalarımıza başlamak için KASKİ’nin altyapı çalışmalarını takip ediyoruz ve tamamlanan yerlerde üst yapı çalışmasına geçiyoruz. Karşıyaka Caddesinde altyapı çalışmaları tamamlandı ve belediye olarak 2 bin metre sıcak asfalt çalışmasına başladık. Afşin’de altyapı çalışmalarının bittiği her alanda bu tür çalışmalarımız devam ediyor. Özellikle 12 metre ve üzerinde olan yerlerimizde sıcak asfalt, daha dar olan yollarımıza ise parke yapmayı planlıyoruz. Parke üretim tesisimizi Afşin’imizin hizmetine açtık. Afşin’in artık parke diye bir sorunu yok. İnşallah ilçemiz her geçen gün daha da gelişecek, güzelleşecek” açıklamasında bulundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1472

banner1478

banner1471