banner1457
Öne Çıkanlar ŞİŞMALIKLA GELEN HASTALIKLAR MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ… ŞAMPİYONLUK ŞARKILARI BAŞLADI Ebru sergisi BÜYÜK TEHLİKEYE SON 2 GÜN

Bu haber kez okundu.

15 YILLIK AŞURE GELENEĞİ DEVAM EDİYOR

Saçaklı zade Vakfı Başkanı Ali Demirdöğen Hoca Efendi, Cuma günü düzenlenecek olan aşure programıyla ilgili Manşet Gazetesi haber ekibine açıklamalarda bulundu. Hoca efendi Demir döğen, bu yılkı düzenlenecek olan aşure programının üzerinde çok durduklarını belirterek bunun sebebinin ise ülkemizde yaşanan terör olaylarına karşı hep birlikte bir arada olmak ve dua etmek olduğunu söyledi.‘OMUZ OMUZA KOL KOLA OLALIM’

Bu yılki düzenlenecek olan aşure programının kendileri için daha ayrı bir öneme sahip olduğunu söyleyen Demirdöğen, Cuma günü Çarşı-başı ve Abdülhamit Han Caminde düzenlenecek olan aşure programına tüm halkı davet etti. Demirdöğen, “Bildiğiniz gibi ülkemizde şu anda büyük sıkıntılar var. İçten ve dıştan ülkemizi bölmeye ve ümmeti Muhammedi bozmaya çalışan insanlar var. Biz öncelikle bu güzel ülkemizi bin yıldır kardeşçe yaşamış milleti bölmeye çalışanları Allah ıslah etsin diyoruz.

 İçinde bulunduğumuz muharrem ayı birliğe, dirliğe ve kardeşliğe vesile olmasını diliyoruz. Bizim aşure programımız 15 yıldır devam ediyor ve artık geleneksel haline gelmiş durumda. Biz istiyoruz ki bu aşure programıyla hem Çarşı-başı camiimize hem de ülkemizin en büyük camilerinden biri olan Abdülhamit Han Camiimizde devlet adamlarımız, halkımız bir araya gelsin omuz omuza olalım, kol kola olalım.

 Bu iki camiimizde 10 bin aşure dağıtacağız ve Cenabı Allahtan diliyoruz ki muharrem ayında ümmeti Muhammed de birlik, dirlik, kardeşlik getirsin. Bir televizyon programında gördüğüm olayda bir iki tane kendini bilmeyen densiz bayrağımızı yerlere attı. Hemen ardından 2-3 tane yavrumuz bayrağımızı alıp tekrar göndere çekti o yavrularımızın gözlerinden öpüyorum ve ayrıca Diyarbakır da bir camii hocasının hutbesinde Allaha sığınarak bu insanlara karşı korkusuzca tepki göstermesinden dolayı imamımızı tebrik ediyorum.

 Bu yılki düzenleyeceğimiz aşure programının üzerinde bu kadar çok durmamızın sebebi de ülkemizde ki yaşanan terör olaylarından dolayı hep birlikte bir araya gelmek ve dua etmektir. Cuma günü düzenlenecek programa tüm Kahramanmaraş halkını bekliyoruz” ifadelerinde bulundu.   

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1484

banner1478

banner1471