Öne Çıkanlar ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR! öneri TÜRKİYE GENELİ 5 BİN 801 KİŞİYİ ELEDİ ÇİÇEK EKİNÖZÜ SEÇİME VE İKTİDARA HAZIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE İŞKUR FARKI

Bu haber kez okundu.

UCUZ ASYA TEKSTİLİ, TÜRKİYE’Yİ VURACAK
  

Serbest ticaret anlaşmaları, kalitesiz ürünlerin önünü açarken, Pakistan gibi ucuz üretim yapılan ülkelerle serbest ticaret anlaşması imzalanması, başta tekstil sektörü olmak üzere Türkiye imalat sanayiine ciddi zararlar verileceği konuşuluyor.

Dünya ticaretinden daha fazla pay almak isteyen Türkiye, çeşitli ülkelerle serbest ticaret anlaşmaları imzalamak için görüşmelerini sürdürüyor.

Serbest Ticaret Anlaşmaları (STA) daha hızlı ve gümrüksüz ticaretin önünü açarken, ucuz malların ülkeye girişinin de önünü açıyor. Geri kalmış ülkelerle STA yapmanın doğru olmadığını söyleyen İTHİB Başkanı Ahmet Öksüz, bu ülkelerle yapılan STA görüşmelerinde en çok tavizin tekstil sektöründe verildiğini kaydederken, Pakistan ile çalışmalarının devam ettiğini hatırlattı, Pakistan’ın Çin ile arasında da STA olduğunu ve bu ülkeden ucuz ürünlerin Türkiye’ye daha rahat girebileceğini ifade etti.

Öksüz, Türkiye’nin gelişmiş ülkelerle STA yapması gerektiğinin de altını çizdi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol