banner1451
Öne Çıkanlar SAHİPSİZ BİR ŞEHİRDE YAŞIYORUZ! engelli K.MARAŞ BBS 3-0 NİKSAR BELEDİYE KUTSİ MESLEK KOMİTELERİNİN ENFORMASYONU ÇOK ÖNEMLİ…

Bu haber kez okundu.

ESNAFLARIN GÖNÜLLERİNE DOKUNAN HAREKET TÜMKİAD’TAN

12 Şubat Kurtuluş Bayramı programı çerçevesinde ilk olarak TÜMKİAD Kahramanmaraş İl Başkanı Muhammet Eliaçık ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Şeyh Adil mezarlığında şehitlik ziyaretinde Kuran-ı Kerim tilaveti ile dualar etti. 

Program, kurtuluş mücadelesinin sembolü olan, düşmana ilk kurşunu sıkan Sütçü İmam’ın türbesi ziyareti ve sonrasında Demirciler Çarşısında esnafa karanfil dağıtılmasıyla devam etti.

Program sonrasın gazetecilere açıklama yapan TÜMKİAD İl Başkanı Muhammet Eliaçık, Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü dolayısıyla böyle bir etkinlik gerçekleştirdiklerini söyledi.

Demirciler Çarşısında yaptıkları esnaf ziyaretlerinde aldıkları tepkilerin kendilerini çok mutlu ettiğini ifade eden Eliaçık, “Esnaflarımız hal ve hatırlarının sorulmasını, samimiyet ile sohbet etmeyi ve dinlenilmeyi özlemişler. Hepsinin tek tek gönüllerine dokunduk. Gönül verdik, gönül aldık. Esnaflarımız ile şehrimizi, ekonomiyi ve iş dünyasını konuştuk. TÜMKİAD olarak başlattığımız ve Ahilik’te yardımlaşma kültürümüzü ön plana çıkardığımız “size nasıl yardımcı olabiliriz” şiarımız ile sorular sorduk. Aldığımız cevapların çoğu artan enerji maliyetleri ve daralan ekonomi oldu. Derneğimizin esnaflara, girişimcilere, kobilere yakın olmasını yakînen takip ettiklerini ve daha önceden esnaflara böyle samimiyet ile gelip hal hatırlarının sorulmadığını dile getirdiler.” dedi.

“BİZ HER ZAMAN SİYASET ÜSTÜ KALMAYA DEVAM EDECEĞİZ.”

Eliaçık, esnafların birlik ve beraberliği özlediğinin altını çizerek şunları kaydetti: “Esnaflarımıza TÜMKİAD olarak Siyaset üstü hareket ettiğimizi, herkese eşit yaklaşım ile bir ve beraberliğine önem verdiğimizi anlatınca mutlu oldular. Biz her zaman siyaset üstü kalmaya ve 7'den 70'e insanların gönüllerine dokunmaya devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

TÜMKİAD olarak esnaf ziyaretlerinin devam edeceğini belirten Eliaçık, “Belli dönemlerde değil, her zaman sahada olacağız. Protokol ve tabela derneği olmadık. Hiç bir zamanda olmayacağız. Her zaman sahada çalışan, değer üreten, fikir üreten, proje üreten ve en önemlisi de sivil toplum kuruluşu olmanın gerektirdiği tüm koşulları yerine getiren bir dernek olacağız. Kahramanmaraş’ta birlik ve beraberliğin temsilcisi olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol