banner1457
Öne Çıkanlar DEVLET BAHÇELİ TEMELİMİZ SAĞLAM! Ağaç Dulkadiroğlu Belediye Meclisi

Bu haber kez okundu.

BAŞKAN NARLI; “BU ŞEHRİN TYP’LİLERE İHTİYACI VAR”

Dün Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen Deprem Bölgesi İstihdam Değerlendirme Toplantısına katılan Kahramanmaraş Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Narlı, önemli açıklamalarda bulundu. TYP’li vatandaşlara çağrıda bulunan Narlı, “Gelin hep beraber bu şehri ayağa kaldıralım, işe ihtiyacı olan arkadaşlar varsa gelsin buyursunlar. Hep beraber el ele çalışalım,” dedi.

HEP BERABER EL ELE ÇALIŞALIM

Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Narlı, TYP programının uzatılıp uzatılmayacağı konusunda belirsizliğin giderilmesi için düzenlenen ve Vali Mükerrem Ünlüer başkanlık ettiği toplantıda konuştu. Narlı, “Bizim onlara ihtiyacımız var. Biz hep beraberiz, et ve kemiğiz. Dün ne isek bugün de aynıyız. Onun için ihtiyacı olan arkadaşlarımız buyursunlar hep beraber el ele çalışalım, şehri de ayağa kaldıralım. Bu şehrin bize çok ihtiyacı var, onlara ihtiyacı var.” şeklinde konuştu.

DEPREM BÖLGESİNDE İSTİHDAMIN ÖNEMİ

Toplantıda, TYP’nin 6 Şubat depremlerinden sonra deprem bölgesinde sağladığı katkılar ve gelecekte nasıl devam edeceği ele alındı. Vali Mükerrem Ünlüer, TYP’nin geçici gelir mahiyetinde olup kalıcı kamu personeli statüsü sağlamadığını, ancak deprem bölgesinde iş gücü piyasasının canlanması için önemli olduğunu belirtti.

Toplantının sonunda, TYP’li vatandaşların iş akitlerinin uzatılması ve yeni süreçler hakkında bilgilendirilmeleri gerektiği vurgulandı. Mustafa Narlı'nın çağrısı, TYP’li vatandaşlara umut verdi ve şehirdeki istihdamın canlanmasına katkı sağlaması bekleniyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1472

banner1478

banner1471