banner1451
Öne Çıkanlar TAVUK YEMEMEYE YEMİN EDENLERİN YENİDEN TAVUKLA BARIŞTIĞI MEKAN SANİBEY BARAJI ÇALIŞANLARI İFTARDA BULUŞTU sosyal hayat dizi DAVUTOĞLU MÜJDE VERDİ

Bu haber kez okundu.

ŞEHİT ÇOCUKLARI KARNE SEVİNCİNİ KERVANHAN’DA YAŞADI

Kervanhan Tesislerinde düzenlenen etkinliğe Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, İl Jandarma Komutanı Mustafa Özdurhan, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı Yunus Karaman ile yönetim kurulu üyeleri ve şehit aileleri katıldı.

Etkinlik, şehit çocuklarının kent protokolüyle pasta kesimiyle başladı. Program ikramların ardından Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti.

Programda konuşan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı Yunus Karaman, “Biz dernek olarak şehitlerimizin emanetleri hepimizin emaneti düsturuyla zaman zaman çeşitli faaliyetler yapmak üzere bir araya geliyoruz. Bu yaptığınız faaliyetler de onların bir anlık gülümsemesi, bir anlık mutluluğu bizleri çok mutlu ediyor. Sayın cumhurbaşkanımızı temsilen valimiz her programınızda bu evlatlarımızın yanında. Biz Kahramanmaraş'ta evlatlarımızı, şehit anılarımızın şehit babalarımızın eşlerimizi ve gazilerimizin yalnız olmadığını her fırsatta her türlü her şartta görüyoruz. Ben huzurlarınızda ev sahipliğinden dolayı tüm şehit çocuklarımızın Sami dedesi Sami Kervancıoğlu’na çok teşekkür ediyorum” dedi.

KERVANCIOĞLU: ÇOCUKLARIMIZ MUTLU OLUNCA BİZ DE ÇOK MUTLU OLDUK!

Şehit ailelerine gösterdiği ilgiden dolayı şehit çocuklarının Sami Dede ismiyle hitap ettiği Alpedo Kervan Lezzet Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kervancıoğlu, şehitlerimizin emanetlerini mutlu etmek için böyle bir etkinlik gerçekleştirdiklerini söyledi. Kervancıoğlu, şöyle konuştu: “Alpedo Kervan Lezzet Grubu olarak Kervanhan’da şehitlerimizin emanetleriyle bir araya geldik. Şehitlerimizin çocuklarının karne sevincine ortak olmak istedik. Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı Yunus Karaman ve yönetim kurulu üyeleriyle böyle bir organizasyon yaptık. Yunus Başkanım şehitlerimizin çocukları karne sevincini Sami dedeleriyle yaşamak istiyorlar, dedi. Ben de bundan çok mutlu oldum. Şehrimizin protokolünü de davet ederek, çocuklarımızla beraber vakit geçirdik. Animasyon ve palyaço ekipleriyle çocuklarımızı buluşturduk. Oyunlar oynadılar, eğlendiler. Çocuklarımız mutlu olunca biz de çok mutlu olduk. Çocuklarımızla beraber pastamızı kestik. İkramlarımız yaptık ve hediyelerimiz sunduk. Sağ olsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hayrettin Güngör de çocuklarımızı hediyeleriyle sevindirdi. Biz de ailelerimizle sohbet ettik. Devletimiz sağ olsun, şehit ailelerimizin her türlü ihtiyacını karşılıyor. Onların tek istediği hatırlanmak, unutulmamak ve sosyal aktivitelerdi. Biz de bunları sağlamaya çalışıyoruz. Önce devletimiz, milletimiz diyoruz. Polisimize, askerimize, kolluk kuvvetlerimize Allah zeval vermesin. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu vesileyle tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize Allah’tan şifalar diliyorum.”

GÜNGÖR: YEDİKUYULAR KAYAK MERKEZİ’MİZDE GÜZEL BİR ETKİNLİK DÜZENLEYECEĞİZ!

Şehit aileleriyle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Yedikuyular Kayak Merkezi’nde irişgit etkinliği düzenleyeceklerinin müjdesini verdi. Güngör, şu değerlendirmelerde bulundu: “Şehitlerimizin bizlere emaneti olan aileleriyle ve çocuklarıyla bu tip etkinliklerde bir araya gelmekten mutluluk duyuyoruz. İnşallah şehitlerimizin kıymetli aileleriyle gerçekleştirdiğimiz etkinlerimizin sayısını artıracağız. En kısa zamanda şehitlerimizin aileleriyle Yedikuyular Kayak Merkezi’mizde güzel bir etkinlik düzenleyeceğiz. Buradan da bunun sözünü vermiş olalım. Bu vesileyle şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz. Gazilerimize de sağlıklı, hayırlı ömürler diliyorum.”

COŞKUN: MİLLETİMİZ OLARAK HER ZAMAN ŞEHİT AİLELERİMİZİN EVLATLARIMIZIN EMRİNDEYİZ!

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun ise şehit ailelerini bir araya getiren organizasyona katkı sağlayanlara teşekkür ederek şunları kaydetti: “Sömestr tatili dolayısıyla evlatlarımıza bir karne hediyesi olarak böyle bir etkinlik düşünülmüş. Ben emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Başta derneğimize ve yönetimine, büyükşehir belediyemize ve diğer emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bugün tabii Alpedo Kervan Lezzet Grubu’nun misafiriyiz. Ben özellikle Sami Bey'e misafirperverliğinden dolayı ev sahipliğinden dolayı çok teşekkür ediyorum: Evlatlarımızı, aileleri bizi burada misafir ediyor. Bugün ayrıca bir sinema etkinliği olmuş. Dolayısıyla ben evlatlarımızın çocuklarımızın mutluluğuna ortak olduğum için ayrıca mutluyum. İnşallah bundan sonra da hep beraber bu ve benzeri etkinliklerde beraber olmaya çalışacağız. Sizlerin yanınızda olmaya çalışacağız. Her zaman ifade ettiğim gibi milletimiz olarak her zaman şehit ailelerimizin evlatlarımızın emrindeyiz. Bunu da burada ifade etmek isterim. Bu vesile ile tekrar Ben şehitlerimize rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun inşallah. Bu vatanı bizlere miras bıraktılar. Bu vesile ile tekrar rahmet dileyerek hepinize tekrar teşekkür ediyorum. Allah'a emanet olun.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol