banner1457
Öne Çıkanlar ELBİSTAN ORTAOKULU DOLU DİZGİN ANIZ YANGINLARI HAYATI TEHDİT EDİYOR CHP AK PARTİ YAKIŞANI YAPIYOR ILICA YENİ SEZONA HAZIRLANIYOR

Bu haber kez okundu.

KSÜ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI
 Öğretmenler Günü münasebetiyle KSÜ Eğitim Fakültesi Dekanlığı ile Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Dekanlığı resim sergisi, panel ve konser etkinliği düzenledi. Öğretmenler Günü programı kapsamında ilk olarak KSÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyeleri ve Öğretim Görevlilerinin eserlerinin yer aldığı resim sergisi sanatseverlerle buluştu.

KSÜ GSF Sergi Salonunda gerçekleşen resim sergisinin açılış konuşmasını, GSF Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özkarcı yaptı. Kuran’ın ilk emrinin “oku” olduğunu hatırlatan Dekan Özkarcı, “İslam dîni ilim öğrenmeyi önerir. İslam toplumları ilim ve sanata verdikleri değerle, büyümüş ve zenginleşmişlerdir. Bizler de bugünkü programımızda ilim ve sanatı buluşturmayı hedefledik” diye konuştu.

Açılış konuşmasının ardından resim sergisinin açılış kurdelesini KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ahmet Yener ve protokol üyeleri, birlikte kesti. Protokol üyeleri açılışın ardından resim sergisini gezerek sanatçılarla sohbet etti.

Resim sergisi açılışının ardından bir diğer etkinlik de GSF Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Öğretmenler Günü programı kapsamında “Hayatımda İz Bırakan Öğretmenim“ konulu panel düzenlendi. Panelin açılış konuşmasını Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci yaptı. “Hayat acımasız bir öğretmendir. Önce sınav yapar, sonra ders verir” diyen Rektör Deveci, “Tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Bu uğurda ölen öğretmenlerimizi de rahmetle anıyorum” diye konuştu.

Başkanlığını KSÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Niyazi Can’ın yaptığı panele konuşmacı olarak, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt ve Öğretmen Güliz Akçay katıldı. Panelde ilk sözü alan İl Milli Eğitim Müdürü Akkurt, öğrencilik ve öğretmenlik yaşamında karşılaştığı tecrübeleri ve şahit olduğu durumları dinleyicilerle paylaştı. Öğretmenlerin hayatımızda çok derin izler bıraktığını hatırlatan Akkurt, genç öğretmen adaylarına seslenerek “Mesleğe başladığınızda ilk olarak sevginizi verin. Sevgi izleri bırakın” tavsiyesinde bulundu.

Eğitim Fakültesi Dekanı Can ise, Öğretmenler Günü’nü kutlanmaya değer belki de tek gün olarak gördüğünü söyleyerek, bu önemli günde yapılan her türlü kutlama ve faaliyeti önemsediğini belirtti. Dekan Prof. Dr. Niyazi Can, kendi öğrencilik yıllarında karşılaştığı öğretmenlerin, yaşamına yön vermede önemli etkiler bıraktığını anlattı.

20 yıllık sınıf öğretmeni Güliz Akçay da, öğretmenlik mesleğinde karşılaştığı durumları katılımcılarla paylaşırken, 20 yıl sonra bile halen ilk günkü heyecanı taşıdığını söyledi. Bütün mesleklerin, öğretmenlik mesleğinden doğduğunun altını çizen Akçay, “Öğretmenlik gönül işidir. Gönülden yapılması gerekir” diye konuştu.

Panelin ardından “Hayatımda İz Bırakan Öğretmenim” konulu kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere, protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.

Öğretmenler günü programı KSÜ Öğretim Görevlileri tarafından icra edilen, müzik dinletisi ile son buldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1484

banner1478

banner1471