Öne Çıkanlar İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. MURAT COŞKUN DR. NİMET YILMAZ GÖREVE BAŞLADI SÜFYAN EMİROĞLU İMDADIMIZA İTFAİYE YETİŞTİ İLK SÜRPRİZ FIRAT GÖRGELDEN

Bu haber kez okundu.

VALİ COŞKUN, GELECEĞİN TEKNOLOJİ YILDIZLARI İLE

Vali Ömer Faruk Coşkun, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz ile birlikte, öğrencileri sınav öncesinde ziyaret ederek heyecanlarına ortak oldu.

Cumhurbaşkanlığımızın 100 Günlük İcraat Programı’nda yer alan Deneyap Projesi’nde yer almak isteyen öğrenciler, Kahramanmaraş Merkez Spor Kompleksi’nde uygulamalı sınava girdi. Vali Ömer Faruk Coşkun, öğrencilerle sınav öncesinde bir araya gelerek başarı dileklerini iletti.

Vali Coşkun burada yaptığı konuşmada, “Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın ortak çalışması sonucu başlatılan proje kapsamında, bugün uygulama sınavına giriyorsunuz. İnşallah sizler, gelecekte ülkemizin milli teknoloji hamlesinin mimarları olacaksınız. Buna yürekten inanıyoruz” dedi.

Vali Coşkun ayrıca; “Burada başarılı olacak öğrencilerimiz, Gençlik Merkezi’mizde oluşturulan Deneyap Atölye’sinde; Tasarım-Üretim, Robotik-Kodlama, Yazılım Teknolojileri, Nano-Teknoloji ve Malzeme Bilimi, Havacılık ve Uzay Teknolojileri gibi birçok konuda eğitim alacaklar. İnşallah ülkemize bundan sonraki yaşamınızda katkı sunacaksınız, bundan dolayı gayret gösteren herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol