banner1457
Öne Çıkanlar ÇALIŞANLARIMIZI ORTAK ETTİK! B.ŞEHİR BELEDİYE DADAŞLARA TAKILDI FALA BAKACAK! ÖZEL SANKO OKULU TENİSTE İL BİRİNCİSİ OLDU KSÜ İŞ BİRLİĞİ AĞINA AFRİKA KITASINIDA KATTI

Bu haber kez okundu.

AZERİ VEKİL’DEN REKTÖR DEVECİ’YE ZİYARET
 Rektör Prof. Dr. Deveci’nin girişimleri ile Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Senatosunun 18.03.2015 tarih ve 2015/04 sayılı toplantısında 2015 yılını “Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ile Azerbaycan Üniversiteleri İşbirliği ve Dostluk Yılı” olarak ilan edilmesi ile yeniden canlandırılan dostluk ve kardeşlik bağları güçlenerek devam ediyor.

 

Kahramanmaraş büyükşehir belediyesi tarafından organize edilen 2. Kitap ve Kültür Fuarı’na katılmak üzere Kahramanmaraş’ta bulunan Azeri heyet KSÜ Rektörü Deveci’yi Rektörlük Makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

 

Azeri vekil Paşayeva, KSÜ ile yürütülen ilişkilerin bir millet iki devlet olan bu iki kardeş topluluğun kardeşlik bağlarının artarak güçlenmesinde önemli bir yeri olduğunu vurgularken, aynı zamanda akademisyen olan vekil KSÜ ve Azeri üniversiteleri arasında karşılıklı olarak konferans vererek bilgi ve birikimleri paylaşmalarının gerekliliğine değindi. Ortak projeler üretelim diyen Paşayeva, kardeş iki ülkenin bağlarının güçlenmesinde Rektör Deveci’nin önemli bir rol üstlendiğinin altını çizerken, iki ülke ilişkilerine verdiği katkıdan ötürü teşekkür etti.

 

Ganire Paşayeva’a ziyarette Yazar İmdat Avşar’da eşlik ederken, ikili birlikte yazdıkları “Azerbaycan Edebiyatında Karabağ Hikâyeleri” adlı kitabı Rektör Deveci’ye takdim ettiler. Azeri heyet Rektör Deveci‘ye ayrıca Türk ve Azeri bayraklarından oluşan masa üstü bayrak takımı hediye etti.

 

Rektör deveci ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, KSÜ olarak Azerbaycan’la olan ilişkileri sürdürmeyi önemsediklerini ve ilişkilerin aynı sıcaklık ve sıklıkta devam etmesini arzuladıklarını ifade etti. Rektör Deveci, Azeri Vekile Kahramanmaraş el işçiliği örneklerinden olan ceviz oyma sandık hediye etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1484

banner1478

banner1471