Öne Çıkanlar MHP kahramanmaraş belediyesi SANATÇI PERFORMANSI İLE VAR TAVUK YEMEMEYE YEMİN EDENLERİN YENİDEN TAVUKLA BARIŞTIĞI MEKAN MİMARLARIN DÜĞÜNÜ BAŞKA OLUR

Bu haber kez okundu.

GENÇ İŞ ADAMLARINA REFERANDUM ANLATILDI

Programın açılış konuşmasını yapan Genç MÜSİAD Kahramanmaraş İl Başkanı Ünal Çimen ‘16 Nisan’da yapılacak olan Referandumun ülke ekonomisine can suyu olacaktır.’ Dedi. Çimen açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Öncelikle Mahir Bey’in aramıza katılımıyla ilgili olarak Referandum sürecinin Cumhurbaşkanlığı sürecinin bize ne katacağını, Türkiye’ye neler kazandıracağını birlikte dinleyeceğiz. Şimdiden Vekillerimize teşekkür ediyoruz. Genç MÜSİAD Ekonomi alanında bir kuruluş olduğu için daha çok ekonomi alanında yapılacak veya hedeflenene ekonomi politikalarını duymak isteriz. Bu vesile ile Referandum sürecinde izleyeceğimizi yol haritasını birlikte belirleyelim. Anadolu sermayesinin yapı taşlarından biri olan GENÇ MÜSİAD geleceğe güvenle inşaa edebilmek adına ülke içerisindeki reformları ve ekonomik gelişmeleri yakinen takip ediyor ve destekliyor. 16 Nisan’da yapılacak olan referandum yeni girişimcilere ve Anadolu sermayesine can katacaktır.”

MÜSİAD Kahramanmaraş İl Başkanı Atıf Şirikçi yaptığı konuşmasında, MÜSİAD olarak devletin her zaman yanında yer aldıklarını belirterek, ‘MÜSİAD Bugün de devletinin yanındadır yarında devletinin yanında olacaktır. Referandum için GENÇ MÜSİAD olarak da çok çalışmamız gerekiyor.’ Dedi.

Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Genç MÜSİAD üyelerine Yeni Anayasa’nın 18 Maddesini tek tek açıkladı. Ünal, Türkiye’de muhalif kesimlerinin ağzına sakız ettikleri birçok propaganda sebeplerinin içinin hep boş olduğunu ve kafa karıştırmak için söylendiğini belirterek, Yeni Anayasa’nın 18 Maddesinin tamamının Avrupa Ülkelerinde yürürlükte olduğunu belirtti.

Cumhuriyet Halk Partisi ve Yurt dışı kaynaklı propagandalara değinen Ünal, Alman Devlet Televizyonunun Türkçe Yayın Yaparak 16 Nisan Referandum sürecini yıpratmak için yoğun çabalar sarf ettiklerini belirtti. Ünal, Batı Dünya’sının bütün emellerini 16 Nisan’da kaybedeceğini biliyor. Bu durumun farkında oldukları için Türkiye’nin üzerinde baskı kuruyorlar yurt içi ve yurt dışındaki bağlantı ve maşalarını kullanıyorlar. Türk halkının milli birlik ve beraberlik içerisinde sandığa giderek EVET demesinin çok önemli olduğu açıkça ortadadır. Ünal açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Her konuşmamda zikrettiğim Kahramanmaraş’ımızın, Cahit Zarifoğlu, Erdem Beyazıt bugün aramızda olsaydı bugün bize neler söylerdi. Ali Sezai Efendi, Arslanbey, Rıdvan Hocam bugün aramızda olsalardı neler söylerlerdi. Bu insanların hayata verdikleri anlam değeri çerçevesinden bakıldığında Kahramanmaraş özel bir şehirdir. Ukkaşe hazretlerinden bugüne kadar baba ocağından gelen bir gelenek vardır bu gelenek bu ocakta her zaman yaşatılmıştır. İstiklalin birinci değer olduğu bağımsızlığın ve ırkçılığın hiçbir zaman tartışma konusu yapılmadığını öğreniyoruz.

Bizde Baba ocağı önemlidir. Bizde manevi değerler her zaman en öndedir. Biz büyük bir medeniyet bakiyesinin mirasçılarıyız ve bizi diğer milletlerden ayırt eden çok bariz farklarımız özelliklerimiz var. Şair diyor ya ‘Bir dev uyur kollarımda uyusun da büyüsün mü?, Çekip devli densizi bacağından sürüsün mü?’ diyor.

BU TOPRAKLARDA UYUYAN BİR DEV VAR

Yani bu topraklarda uyuyan bir dev var, bir ruh var o ruh yeniden harekete geçti ve uyandı. Şimdi üzerinde kıyafetlerin kendisine küçük geldiğini dar geldiğini kendisine aslında kefen olarak biçilen şeyin üzerinde olmaması gerektiğine inanmış, şimdi kendi kıyafetini kendi elbisesini yeniden dikmeye çalışan bir DEV’den bahsediyoruz.

SORULAN SURLARIN CEVABI SİZE HERZAMAN YOL GÖSTERİR

Şu anda çılgınca Avrupa devletleri Ülkemize karşı saldırıya geçtiler. Alman devlet kanalı neden Türkçe video hazırlasın, Alman devlet kanalının hazırladığı video ile Ana muhalefete partisinin Genel Başkan Yardımcılarının argümanlarıyla neden aynı argümanları kullansın? Çevrenizde ne olup bittiğinin farkında değilseniz oyun sizin üzerinizde dönüyor demektir. Bazı soruların cevabı her zaman yol göstermiştir. Kimin ne yapmak istediğinin çok iyi farkındayız. Biz kapalı ve müscen bir şeyi konuşmuyoruz, biz şahitlik ettiğimiz bir şeyi konuşuyoruz biz 17-25 Aralık, Gezi Olaylarına, Kapatma Davalarına 28 Şubat’a şahitlik ettik. Biz bu ülkede hangi oyunların oynandığını çok iyi biliyoruz ve biz 1960’da ne olduğunu da çok iyi biliyoruz.

BU HALK ZATEN BUNU ANLAMAZ DİYE DÜŞÜNÜYORLAR

Biz istediğimiz kadar konuşuruz bu halk zaten bunu anlamaz diye düşünüyorlar. 18 Maddelik değişim paketi ile ilgili o kadar saçma propagandalar hazırlıyorlar, Neymiş Cumhurbaşkanı kendi kafasına göre kanun hazırlayacak yayınlayacak diye propaganda yapıyorlar. Bu milletin ferasetini hesaba katmıyorlar, Bu milletin insanların sözüne bakarak değil insanların kalbine ve gözüne bakarak değişim ruhunu bilmiyorlar. Zaten bunu bilselerdi bu milletle bir gönül bağları olurdu, dedi.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol