banner1457
Öne Çıkanlar BASIN dizi TÜRKİYE BİR KABİLE DEDEZADE SOKAĞI HAYAT BULUYOR! TERMİNALE ATM ŞART!

Bu haber kez okundu.

YENİ SUV PEUGEOT 3008 SATIŞA SUNULDU
 Yeni araçların tanıtımı için günlerdir yapılan çalışmalar sonunda bir gelinlik kız gibi süslenen Peugeot – Zabunoğlu otomotiv final akşamı 21 Ekim 2016 Cuma, günü akşam Zabunoğlu otomotivde muhteşem tanıtım toplantısı vardı.

Kahramanmaraşlılarla beraber Peugeot heyecanı Türkiye genelinde aynını anda video konferans sistemi ile canlı yayında yaşandı.

İstanbul da Yeni SUV Peugeot 3008'in lansman toplantısı, Peugeot Türkiye Genel Müdürü Laurent Pernet, Peugeot Türkiye Pazarlama Direktörü Mehmet Akın ve diğer davetlilerin katılımıyla canlı yayında tüm Türkiye aynı anda sunuldu. Bu canlı yayını Kahramanmaraşlılar ise Zabunoğlu otomotivde izlediler. 

Peugeot Türkiye Genel Müdürü Pernet, yaptığı konuşmada bir otomobil markası için yeni bir ürün lansmanının her zaman çok önemli olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Özellikle bu lansmanı çok önemsiyoruz çünkü yeni Peugeot'nun önemli bir sembolü olarak görüyoruz. Yeni Peugeot'nun yeni estetik, tasarım anlayışı, yeni ekipmanları, yüksek kalite seviyesi, yeni teknolojileri ve yeni nesil i-Cockpit ile duyularınızı harekete geçireceğiz.    

Özellikle i-Cockpit, Peugeot'ya özel devrim niteliğinde bir tasarım ve ilk andan itibaren sürücüye ve yolculara çok farklı bir sürüş deneyimi sunuyor. Ümit ederiz ki yeni 3008'den sizler de bizler kadar keyif alacaksınız."

"PAZARDA YENİ BİR MODELLE, YENİ BİR SOLUKLA VAR OLMAK İSTİYORUZ"  

Peugeot Türkiye Pazarlama Direktörü Akın da yeni aracın sloganının, "Hiçbir SUV onun kadar ileri gitmedi" olarak belirlendiğini ve iddialı bir söylem olduğunu dile getirdi. Aracın detayları incelendiğinde ne demek istediklerinin daha net anlaşılacağını ifade eden Akın, şöyle konuştu:

"Peugeot son dönemde önemli bir değişim içerisinde. Özellikle marka, genel ortalama markaların içerisindeki segmentin içerisinde en iyi marka olmak üzere kendi hedeflerini belirlemiş durumda. Bunu da 208, 308, 2008 makyajlı versiyonlarıyla beraber süregelen süreçte bugün yeni 3008'le artık taçlandıracak. Özellikle SUV segmenti büyüyen bir pazar. Yeni 3008 ile buradaki deneyimleri, müşteri beklentilerini çok daha ileriye taşıyacağımıza inancımız tam. Bunun yanı sıra Peugeot'yu SUV pazarında çok önemli bir oyuncu haline getireceğimizi de düşünüyoruz.  

Yeni SUV 3008 tüm uluslararası pazarlarda önemli bir başarıya imza atacak. Özellikle Türkiye özelinde söylemek istiyoruz, yeni 3008 Avrupa'dan sonra uluslararası arenada ilk kez Türkiye'de satılıyor. C-SUV pazarı çok ciddi bir büyüme gösteriyor. Geçtiğimiz sene 61 binler civarında kapattı, bu sene de 75-70 bin civarında kapatmasını öngörüyoruz. SUV pazarı son 5 yılda 3 katına çıktı. Dolayısıyla bu pazarda yeni bir modelle, yeni bir solukla var olmak istiyoruz ve çok da iddialı olacağız."

Akın, katılımcılara yeni Peugeot 3008'in özellikleri hakkında da bilgiler verdi. 

Zabunoğlu otomotiv yönetim kurulu başkanı Murat Zabun, tanıtım toplantısında gazetecilere yaptığı açıklamada: “ Pazar da lider olmak için yeni araçlarımızın tanıtımı için bugün buradayız, bizi yalınız bırakmayan dostlarımıza teşekkür ediyorum,” dedi.

Satış sonrası servis hizmetleri ile Kahramanmaraşlılara en güzel hizmetleri yeniliklerle vermeye çalıştıklarını ifade eden Murat Zabun: “ Yeni SUV 3008, yüksek omuz çizgisi, güçlü ve keskin ön tasarımı ile rakiplerinden farklı ve heybetli bir görünüme sahip. Araç, bu heybetli görüntüyü tamamlayan yeni ızgarası, yeni far tasarımı, 19 inç alüminyum alaşımlı jantları, krom detayları ve LED ışıkları ile göze çarpıyor. Ön kısımda başlayan tasarım çizgisi, arkada aslanpençesi 3D LED stopları birleştiren parlak siyah bant ile devam ediyor. Segmentinde sadece Yeni SUV Peugeot 3008'de sunulan Black Diamond parlak siyah tavan ise aracın premium tasarımını tamamlıyor.

Yeni nesil, geliştirilmiş i-Cockpit'in sunulduğu iç mekân, kapı içi ambians ışıkları, özel kumaş konsol döşemesi ve krom detayları ile sınıfının kalite çıtasını yükseğe taşıyan yeni SUV Peugeot 3008, yeni nesil Peugeot i-Cockpit ile farklı bir sürüş deneyimi vadediyor.

Söz konusu teknolojinin en önemli unsurlarından birisi olan Full Dijital gösterge paneli, segmentinde sadece yeni SUV Peugeot 3008'de en alt versiyondan itibaren standart olarak sunuluyor. 12,3 inç boyunda tamamen kişiselleştirilebilir animatik göstergeler, farklı bir sürüş keyfi sunuyor. Orta bölümde konumlandırılan 8 inç kapasitif ekran, kablosuz şarj, Apple Carplay gibi üst düzey teknolojik özellikler ve FOCAL müzik sistemi kabin içinde premium sürüş konforu sağlıyor.”

Zabun : “ Araçta sunulan birçok özellik, kullanıcıların gündelik hayatlarını kolaylaştırmakla birlikte aynı zamanda daha da konforlu bir sürüş sunuyor. Yeni 3008 ile birlikte sunulan otomatik bagaj sistemi ile bagaj kapağı tek bir ayak hareketi ile açılıp kapatılabiliyor. Üst paketlerde sunulan deri koltuk özelliğinde ise segmentinde sadece yeni 3008'de sunulan 5 farklı masaj seçeneği, koltuk hafızası ve ısıtma özellikleri öne çıkıyor. Kabin içi konforunu en üst seviyeye taşımak adına sunulan ve kapasitif ekrandan elektronik olarak kişiselleştirilebilen 3 farklı parfüm seçeneği de yine segmentinde sadece yeni 3008'de sunuluyor”.

Zabun : “ Yeni SUV Peugeot 3008'de, ağırlığı azaltılmış, yüksek dayanımlı, kalitesi kanıtlanmış EMP2 platformu, gerçek blue teknolojisine sahip dizel BlueHDi, ödüllü Turbo PureTech benzinli motorları kullanılıyor. Tüm bu özellikler motordan gelen gücü ve torku yüksek bir verimle yola aktaran ve kullanıcıların beğenisini kazanan EAT6 tam otomatik şanzıman ile birleştiğinde sınıfının en iyi performans ve yakıt ekonomisi değerlerini sunuyor.

Access, Active, Allure ve GT-Line olmak üzere dört farklı donanım paketi ile satılan yeni SUV Peugeot 3008, 87 bin 900 TL'den başlayan fiyatlarla Türkiye pazarına sunuluyor. Yeni SUV Peugeot 3008 için kasım-aralık aylarında 2 bin adetlik bir satış hedefleniyor. Türkiye genelinde Kahramanmaraş olarak bizde bize düşeni yapacağız,” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1472

banner1478

banner1471