Öne Çıkanlar BÜYÜKŞEHİR ÇİÇEKLERLE BEZENİYOR… VEKİL OLMAK İÇİN SİYASET YAPMIYORUZ ŞİŞMANLIKLA GELEN HASTALIKLAR KONFERANSI K.MARAŞSPOR 1-0 TARSUS İ.YURDU her şey değişecek

Bu haber kez okundu.

İŞADAMI ALİ RIZA KISAKÜREK, KSÜ ÖĞRENCİLERİNE KARİYER YAŞAMINI ANLATTI
 KSÜ Kariyer ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (KAGİM) tarafından düzenlenen “Yerelden Küresele Açılan Bir İşletmecilik Hikâyesi” konulu konferansa konuşmacı olarak katılan Kısakürek, KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonunu dolduran katılımcılarla, Kahramanmaraş’tan dünyanın çeşitli ülkelerine uzanan girişimcilik serüvenini paylaştı.

Konferansın açılış konuşmasını KAGİM Müdürü Doç. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu yaptı. Konuşmasına son zamanlarda artan terör olaylarında şehit olan askerlerimize ve Adana’da meydana gelen yangında hayatını kaybeden öğrencilere Allah’tan rahmet dileyerek, “Umarım daha az acılı daha çok huzurlu günlere erişiriz.” temennisinde bulundu. Ülke olarak çok çalışmak durumunda olduğumuzun altını çizen Yardımcıoğlu, “Ya tırtıl olarak kalıp kozamızın içinde öleceğiz, ya da kelebek olup uçacağız.” diye konuştu. KAGİM olarak kariyer sahibi kişilerle öğrencileri buluşturmayı sürdürdüklerini ifade eden Yardımcıoğlu, “Bu şehirden çıkan çok önemli değerler var, bizim bu değerleri çok iyi dinlememiz ve öğrenmemiz gerekiyor.” dedi.


Açılış konuşmasının ardından Piserro’nun Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Kısakürek, konferans sunumuna, programın düzenlenmesine katkı sağlayan Rektör Prof. Dr. Durmuş Deveci ve üniversite yönetimine teşekkür ederek başladı. Eğitim ve çalışma hayatına ilişkin bilgiler veren Kısakürek, terzi çırağı olarak girdiği tekstil sektöründeki ilerleyişini ve karşılaştığı zorlukları paylaştı.

Tekstil sektöründe hayalindeki yere henüz ulaşamadığını “Hayalimdeki ceketi yapamadım.” sözleri ile ifade eden Kısakürek, turizm alanında da yatırımlar yaptıklarını belirtti. Kahramanmaraş’ın ilk termal otelini inşa ettiklerini aktaran Kısakürek, “Termal otelimiz Kahramanmaraş’ın ufkunu açacak önemli bir değerdir. Kahramanmaraş’ı turizm cenneti yapacağız.” şeklinde konuştu.

Kısakürek, salonu dolduran öğrencilere “Dürüst ve düzgün olmak, işimi doğru yapmak en büyük sermayem oldu. Çok çalışın; doğru, dürüst ve düzgün işler yapın.” tavsiyelerinde bulundu.

Konferans sunumunun ardından KAGİM Müdürü Doç. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, günün anısına Kısakürek’e plaket takdim etti. Ali Rıza Kısakürek de katılımcılara çeşitli hediyeler verdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol