Öne Çıkanlar 1905 KAHRAMANSARAYSPOR SEZONA İYİ BAŞLADI AVRUPA ŞAMPİYONASINDA KAHRAMANMARAŞ DAMGASI GÜNEŞ PETROL HAYIRLI OLSUN! PAZARCIKDA YAZ KURAN KURSLARI KAPANIŞ ŞÖLENİ ÖZEL HASTANELER REZALET

Bu haber kez okundu.

HAYRULLAH MAHALLESİ’NDE YIKIM ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR

Hayrullah Mahallesi Tabakhane Caddesi ve Azerbaycan Bulvarı'nda bulunan 254 ada ve 4 parseldeki yapılar, rezerv alan ilan edilen bölgeler içerisinde yer alıyor. Bu yapıların tahliye edilmesi ve yıkım çalışmalarının başlaması için 23 Mayıs Perşembe gününden itibaren 25 gün içinde tamamlanması gerekmektedir.

Resmi tebligatla birlikte, ilgili yapıların insan ve eşyadan arındırılması için ilan yoluyla duyuru yapıldı. Tahliye işlemlerinin belirtilen süre zarfında gerçekleştirilmemesi durumunda, 6306 sayılı Kanun’un 6/A maddesinin üçüncü fıkrası uyarınca gerekli işlemler yapılacak. Bu kapsamda, kapıların açılması veya açtırılması da dahil olmak üzere “tahliye ve yıkım” işlemleri, gerektiğinde kolluk kuvvetlerinin yardımıyla Kentsel Dönüşüm Başkanlığınca yürütülecek.

6 Şubat depremlerinin merkez üssü olan Kahramanmaraş, bu felaketin yaralarını sarmak ve şehirde güvenli yaşam alanları oluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor. Depremde büyük hasar gören bölgelerde, risk altındaki yapılar belirlenerek yıkım ve yeniden inşa süreçleri hızlandırıldı. Bu süreçte, şehrin çeşitli bölgeleri rezerv alan olarak ilan edilerek planlı bir dönüşüm hedefleniyor.

Tebligat yayımlandıktan sonra, belirlenen süre içinde yapıların tahliye edilmesi bekleniyor. Tahliye işlemleri sırasında herhangi bir zorluk yaşanması durumunda, yetkililer kapalı  , kapıları açmak veya açtırmak dahil her türlü işlem, gerektiğinde kolluk kuvvetlerinin de yardımıyla Kentsel Dönüşüm Başkanlığı tarafından yürütülecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol