banner1451
Öne Çıkanlar SAHİPSİZ BİR ŞEHİRDE YAŞIYORUZ! engelli K.MARAŞ BBS 3-0 NİKSAR BELEDİYE KUTSİ MESLEK KOMİTELERİNİN ENFORMASYONU ÇOK ÖNEMLİ…

Bu haber kez okundu.

GÖKSUN’DAN İDLİB’E YARDIM TIRI

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı'nın işbirliğiyle sınır ötesinde bulunan Suriyelilere ulaştırılmak amacıyla hazırlanan insani yardım malzemeleri "Yolun İyilik Olsun" adı altında organize edilen kampanya kapsamında Göksun İlçe Müftülüğü, Türkiye Diyanet Vakfı Şubesi, din görevlileri ve hayırsever halk tarafından katkı sağlandı.

Göksun Ulu Cami Müezzini Hasan Aksoy’un okuduğu Kur’an tilavetiyle başlayan programda konuşan  İlçe Müftüsü Mustafa Altun, “Mübarek üç aylar içerisindeyiz. Bu ilçede yaşayan insanlar olarak, tarihi bir ana şahitlik ediyoruz. Bizlere bu mutlu anı yaşatan Rabbimize sonsuz hamd-ü senalar olsun. Rabbim kampanyamıza destek veren Kadim ilçemizin halkından ebeden razı olsun. Bu organizede büyük emeği olan Din Görevlileri adına Osman Güzel hocama teşekkür ediyoruz.” dedi

YARDIM TIRI DUALARLA UĞURLANDI

İçeriğinde çeşitli yardım malzemeleri  bulunan Yardım TIR’ı Kahramanmaraş Altınşehir Kuyumcular Kompleksinden İdlibe uğurlandı. Uğurlamaya Kahramanmaraş İl Müftüsü Mustafa Tekin, Müftü yardımcıları, Dulkadiroülu İlçe Müftüsü Ali Canbolat, Onikişubat İlçe Müftüsü Süleyman Yavuz, Göksun İlçe Müftüsü Mustafa Altun, Kuyumcular oda başkanı  Hacı Mustafa Öz, Diyanet Sen Göksun İlçe Başkanı Osman Güzel, Türkiye Diyanet Vakfı'nın temsilcileri ile kuyumcu esnafları katıldı.

Yardım Tır'ı İdlib Bölgesinde çadırda yaşamakta olan ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak üzere dualar eşliğinde yola çıktı.

HABER-KAMERA: HACI ALİ GÜNEÇIKAN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol