Öne Çıkanlar 1905 KAHRAMANSARAYSPOR SEZONA İYİ BAŞLADI AVRUPA ŞAMPİYONASINDA KAHRAMANMARAŞ DAMGASI GÜNEŞ PETROL HAYIRLI OLSUN! PAZARCIKDA YAZ KURAN KURSLARI KAPANIŞ ŞÖLENİ ÖZEL HASTANELER REZALET

Bu haber kez okundu.

ERİMHAN: "BU ŞEHİR AYAĞA KALKACAKSA ÖNCELİK DİVANLI OLMALI

Koordinasyon toplantısında söz alan Divanlı Mahallesi Muhtarı Atilla Erimhan, deprem öncesi mahallesinde 'Kentsel Dönüşüm' olduğunu hatırlatarak, depremle birlikte mahallenin yerle bir olduğuna dikkat çekti.

SİZ DAHA ÖNCE MAHALLEMİZİ GEZDİNİZ

Muhtar Erimhan, "Kahramanmaraş bir külek yoğurt ise yüzünün kaymağı Divanlı'dır, o nedenle işe Divanlı'dan başlamak lazım. Siz daha önce mahallemizi gezdiniz, sizin Bakanlığınız döneminde mahallede hareketli günler yaşanıyordu.

Şimdi ise karanlık şehir oldu Mahallemiz. Kahramanmaraş ayağa kalkacaksa Divanlı önce ayağa kalkmalıdır" ifadelerini kullandı.

SEFERBERLİK RUHUYLA HAREKET EDİYORUZ, EDECEĞİZ

Bakan Murat Kurum ise, çalışmalara biran önce başlanacağını ve Divanlı Mahallesi ile özel ilgileneceklerine vurgu yaparak, "Depremi siyaset üstü görerek tüm sivil toplum örgütleri ve muhalif belediye ile süreci hep birlikte yönetmek istiyoruz.

Depremi siyasi malzeme yapmayacağız. 6 Şubat depreminden bugüne başlattığımız konutların sayısı 276 bine ulaştı. Yerinde dönüşüm ile ilgili vatandaşlarımızın taleplerini de gerçekleştiriyoruz.

O günlerde burada hep birlikte mücadele ettik ve bir seferberlik ruhuyla adeta milli mücadeledeki o ruhu yeniden ortaya koyduk. Bu çok önemli bir duruştu.

Alacağımız kararlarla birlikte inşallah hep birlikte yapılması gereken işleri Sayın Cumhurbaşkanımızın her afette gösterdiği, verdiği sözleri tutan anlayışla biz de bize düşen görevleri tek tek yerine getireceğiz. Kahramanmaraş en kısa zamanda ayağa kalkacaktır" açıklamalarında bulundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol