banner1451
Öne Çıkanlar YENİ YAŞINI KUTLAYAN ZABITA İLK ZİYARETİNİ BAŞKANVEKİLİ KAHVECİYE YAPTI dizi GÖKSUN SOSYAL TESİSLERİNİN TEMELİ ATILDI KÖYLERİN SADECE TABELASINI DEĞİL BENDEKİ YERİ AYRIDIR.”

Bu haber kez okundu.

BESİ AHIRLARININ ÇATISI ÇÖKTÜ HAYVANLAR TELEF OLDU

Türkoğlu İlçesine bağlı Şekeroba ve Beyoğlu Mahallesinde yoğun kar yağışı sonrası çöken besi ahırları çatıları 20 büyükbaş, 25 küçükbaş hayvanın telef olmasına neden oldu.

Bölgede yaşananlar hakkında açıklama yapan Şekeroba Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Bilal Nadir Demir, “52 yaşındayım hayatımda böyle bir şey görmedim. 50 ortaklı bir işlememiz var. Ortaklarımızla yapılmış bir yer burası. Şuanda bizim burada 6 milyon civarında hasarımız var. Doğal afetten dolayı hasar oluştu. Devletimiz sosyal bir devlet olup, güvencemiz sonsuz.

Cumhurbaşkanımızın, bakanımızın bu konuda bize desteklerini bekliyoruz. Yöremizin birçok işletmesinde hem hayvan kaybı, hem maddi hasar çok fazla, afet bölgesi ilan edilmesini istiyoruz. Yöremiz çok yoğun kar yağışı altında kaldı. Zararlarımızın karşılanacağını ümit ediyoruz. Allah devletimize zarar vermesin. Şekeroba ve Beyoğlu Mahallesinde toplamda 20 civarında büyükbaş, 20-25 civarında küçükbaş hayvan telef oldu. Bunlar damızlık hayvanlardı” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol