Öne Çıkanlar ONİKİŞUBAT BELEDİYESİNİN AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE DESTEĞİ SÜRÜYOR AFŞİN BELEDİYESİ SEVİN GRUBU İLE İFTARDA dizi AFŞİN DE GELİŞİM DEĞİŞİM BAŞLADI… PROJELERİNİ REHBER ETTİ

Bu haber kez okundu.

BAŞKAN ÜNAL ATEŞ; ÖĞRETMENLERİMİZE DOKUNMAYIN!

Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Ünal Ateş, son zamanlarda eğitim çalışanlarına yönelik şiddeti kınadı.

Türkiye’de şiddet olaylarında yaşanan artışa işaret eden Başkan Ateş, “Maalesef gün geçtikçe artan şiddet kimi zaman kadına kimi zaman çocuğa kimi zaman doğadaki dostlarımız hayvanlara kimi zaman doğaya kimi zaman sağlıkta doktora, eğitimde öğretmene karşı yapılırken önümüze çıkıyor” dedi.

ŞİDDETİ KABUL ETMİYORUZ

Tüm uyarılara rağmen şiddete karşı gerekli önlemlerin alınmadığını ifade eden Başkan Ateş, şöyle devam etti: “Öncelikle şiddetin her türlüsüne karşı olduğumuzu bir kez daha ifade ediyor ve bu şiddetin yapanları en üst perdeden kınıyoruz. Son günlerde eğitim camiasında öğretmenlerimize karşı uygulanan şiddeti kabul etmiyoruz. Maalesef öğretmenlerimiz darp ediliyor. Kendi öğrenciler tarafından bıçaklanıyor, öldürülüyor. Bu kabul edilebilecek bir durum değildir. Bu konuyla ilgili yıllardan beri iktidarı uyarmamıza rağmen, bugüne kadar gerekli önlemlerin alınmadığını üzülerek görüyoruz.”

ÖĞRETMENLERİMİZE DOKUNMAYIN

Cumhurbaşkanına; “okumuş insanların itibarsızlaştırılması söylemleri tamamen ortadan” kaldırın çağrısı yapan Başkan Ateş, şunları kaydetti: “Oysa geleceğimizin teminatı çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenler anne babadan sonra en değerli varlıklarımız. Diğer mesleklerde olduğu gibi siz bu değerli varlıkların mesleklerinin itibarsızlaştırırsanız sonuç maalesef kaçınılmaz olur.

Dün tüm Türkiye'de öğretmenlerimiz şiddete dikkat çekmek için eylem yaptılar. Haklarını aradılar. Biz de bu ülkeyi idare edenlere en başta milli Eğitim bakanı olmak üzere tüm yetkililere bir kez daha buradan sesleniyoruz; bu istenmeyen olayların önüne geçmek için gerekli tüm tedbirler alınmalıdır.

Sayın cumhurbaşkanı artık okumuş insanların itibarsızlaştırılması söylemleri tamamen ortadan kalkmalıdır. Öğretmenlerimizi seviyoruz. Öğretmenlerimizin yanındayız. Öğretmenlerimize dokunmayın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol