Öne Çıkanlar İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. MURAT COŞKUN DR. NİMET YILMAZ GÖREVE BAŞLADI SÜFYAN EMİROĞLU İMDADIMIZA İTFAİYE YETİŞTİ İLK SÜRPRİZ FIRAT GÖRGELDEN

Bu haber kez okundu.

BOZ; “KİMSENİN GÜDÜMÜNE GİRMEDİM, GİRMEM DE…”

Yaklaşık 15 senelik bürokrat hayatında çalıştığı her yerde başarılara imza attığını, iz ve eser bıraktığını söyleyen Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz, Kahramanmaraş’a gelirken kaygıları olduğunu, şehri tanımadığını, ancak geldikten sonra doğası, iklimi, gastronomisi ve insan odaklı beşeri ilişkileri çok beğendiğini belirterek, yapmak istediklerinin başında bir Doğa Kamp Merkezi olduğuna vurgu yaptı, “Bu meselede araştırmalarım, gözlemlerimi sürüyor. İmkan verilirse Başkonuş veya Andırın doğa kamp merkezi için harika yerler. En büyük hayalim bu. İncelemeler yaptırıyorum. 80 ilin gençlerini Kahramanmaraş’a getirmek, bu şehri tanıtmak en büyük arzumdur” diye konuştu.

GÜZEL HİZMETLER YAPILMIŞ, ALLAH RAZI OLSUN!

İsim vermese de, eski il müdürü Ali İhsan Kabakçı’yı ima ederek, spor adına, yatırım ve tesis adına güzel hizmetlerin yapıldığına dikkat çeken il müdürü Boz, Batıpark Spor Kompleksini beğenmediğini, yetersizi bulduğunu, mutlaka iyileştirilmesi gerektiğinin altını çizerek, yeni ve elverişli bir bina bulunduğu takdirde Güreş ve TOHUM’u oraya taşıyacağını söyledi, “En büyük arzum, buradan gittiğimde arkamda iz ve eser bırakmak olacak. İyi bir adam desinler, yeter!” ifadesine değindikten sonra, takım sporları içinde projeleri, hayalleri olduğuna dikkat çekti, Kahramanmaraş’ta yaklaşık 270 spor kulübü bulunduğunu, ancak bunların çok azının faaliyette olduğunu belirtti.

Boz, tüm salonların kulüplere açık olduğunu, özellikle amatör spor kulüplerinden saha için para almadıkları, amatör spor kulüplerini önemsediklerini ifade ederek, başarılı olan her kulübün arkasında olabileceğini kaydetti, “Kahramanmaraş sporcu bir kent. Ama marifeti de görmek isterim” diye konuştu.

GÜREŞ FESTİVALLERİ İÇİN KONUŞMAK ERKEN

Gazetemiz ve maraskimlik.com sitesi imtiyaz sahibi Mehmet Fiskeci’yi makamında kabul eden Gençlik ve Spor İl müdürü Cemil Boz, Dereköy ve Bertiz@Boyalı güreş Festivalleri başta olmak üzere, bu yıl güreş festivallerinin yapılıp yapılmayacağı şeklinki soruya, “Şu pandemili günlerde yapılır da diyemem, yapılmaz da diyemem. Buna bakanlık karar verecek. Ancak şu aşamada kimse bu riskin altına girmez, elini taşın altına koymaz” dedi.

KURUM İÇİNDE LİYAKAT VE EHLİYETE ÖNEM VERİRİM

Göreve geldikten sonra kurum içinde bazı değişikliklere de giden il müdürü Boz, sorumuza başlıktaki cevabı verdi ve; “Evet, atamamla birlikte kurum içinde özellikle liyakat ve ehliyeti dikkate alarak, gençleri de önemseyerek yeni bir yapılanmaya gittim. Bakın, Kahramanmaraş bir spor, özellikle güreş yurdu. Şahin Hopur’u herkes gibi ben de tanıyorum, onu değerlendirdim, TOHUM’a verdik. Ben işkolik bir adamım, yöneticiyim. Verim alabileceğim herkesle çalışırım, onlara imkan ve fırsat tanırım. Gençliğe de önem veririm. Örneğin, seneler önce tanıdığım Mustafa Arguz’u önemli bir göreve verdim. Önemsiyorum bu arkadaşımızı. Sizin dediğiniz gibi, kesinlikle pasif bir görev değil. Orada daha verimli olabileceğine inanıyorum” şeklinde cevap verdi.

BİRİLERİNİN ETKİSİNDE KALMAK, GÜDÜMÜNDE OLMAK!

Bunun gelmesiyle birlikte yaratılan bir algı operasyonu olduğunu, görevini sürdürürken kimsenin etkisi altında kalmak, güdümünde olmak, başkalarının aklı ve yönlendirmesi ile hareket etmek gibi bir tıynetinin olmadığını kaydeden il müdürü Boz, bunu tamamen bir önyargı ve algı olarak yorumladı.

Kendisine, “Sizin üzerinizden hesabı olanlara dikkat etmeniz lazım!” uyarım üzerine; “Mesela Mustafa Arguz kardeşimizi senelerdir tanırım. İstanbul’a da gelmişti, bir meselesi vardı, halletmiştim. Kısmet burada birlikte çalışmakmış. Şimdi lisans şubesine verdim. Orada da verimli olabileceğine inanıyorum. Yöne söylüyorum, kimsenin etkisi altına girecek, birilerinin adamı olacak kimse değilim. Olmam da. Bunlar tamamen bir önyargı ürünü. Bunun zamanla böyle olmadığını spor camiası ve sizlerde görecek, öğreneceksiniz. Memuriyetim boyunca kimsenin adamı da olmadım, kimseye mahkum da kalmadım. Ancak kimden nasıl verim alınır, onu bilirim, ben onun derdindeyim. Ben bu şehre hizmet etmeye geldim.  Değişimi ve yeniliği severim!” ifadelerine yer verdi.

BASINA SIRTIMI DÖNMEM!

Son olarak, basın ile olan ilişkilerini her zaman sıcak tuttuğunu, basını önemsediğinin altını çizen il müdürü Boz, basına sırtını dönmeyeceğini, itibar peşinde olan biri olmadığını belirterek, sözlerine nokta koydu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol