banner1451
Öne Çıkanlar Mehmet Kocaoğlu CAMİ TUVALETİNDE SAPIK İLİŞKİLER dizi GAZETECİ ADEM GEMCİNİN ACI GÜNÜ RAKİBİNE FARK ATTI

Bu haber kez okundu.

 TANIŞ’TAN ALEVİ BÜYÜĞÜNÜN İSİM VERİLME ÖNERİSİ

Kadir Tanış verdiği önergede; “1978 yılı Aralık ayında yaşanan ve tarihe Maraş olayları olarak geçen acı günlerin sonucu şehrimiz telafisi neredeyse imkânsız sıkıntılar içine girmiştir. Yıllarca birbiriyle kardeşçe yaşamış, komşuluk etmiş, ticaret yapmış, akrabalıklar kurmuş Sünni kesimle Alevi kesim arasında çok büyük yaralar açılmıştır. Şehir ekonomik ve sosyal olarak çok gerilere gitmiştir. Geçen zaman içerisinde bu yaralar büyük ölçüde sarılsa da hala eksik olan bazı hususlar bulunduğu kanaati taşımaktayız. Bunun en önemli delili de dışarıdan gelen provokatörlerin hala küçük çaplı da olsa bu olayları bahane ederek ortalığı tekrar kan gölüne çevirmek istemeleridir. O yüzden bu konuda sosyal barışı tamamen sağlamak adına birkaç adım daha atmamız gerektiğine inanıyoruz. Bu sebeplerden dolayı Parti Teşkilatımızın da desteği ile Milliyetçi Hareket Partisi grubu olarak şu anda inşası süren Kültür park a şehrimizde bulunan Alevi Sivil Toplum Kuruluşlarıyla yapılacak istişareler sonucu  tespit edilecek, hemşerimiz olan ve bu kardeşliğin tekrar pekişmesi gerektiğine inanan bir Alevi büyüğünün isminin verilmesini teklif ediyoruz.” dedi.

CEMAL TANRIVERDİ SÖZ VERDİ, KADİR BEY BUYURUN.

MHP Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Kadir TANIŞ söz aldı ve şunları söyledi; Sayın Başkan,  Değerli Meclis Üyeleri son zamanlarda özellikle Türkiye de tartışılan alevi konusu artı Kahramanmaraş ta çekilen 7 Güzel Adam dizisi ve bu dizide de Alevi, Sünni olaylarının 1978 olaylarının daha doğrusu dışarıdan Alevi Sünni diye gösterilen ama büyük bir provokasyon olan ve toptan bir şehrin ve milletin yargılandığı bir konu haline getirildiği davada 7 Güzel Adam dizisi maalesef bu yaraları tekrar kaşımaktadır. Bu konuda inanıyorum ki müdahale edilmeli ayrıca belediyemizin buna gücüde yetkisi de var buna Ayrıca Sayın Başkanım teklifimizde de belirttiğimiz üzere bir alevi büyüğümüzün istişareler sonucu tespit edilerek komisyonlar kurulabilir. Alevi dernekleriyle sivil toplum kuruluşlarıyla bir isim belirleyerek Kültür Park a bir ismin verilmesi geçmişte yaşanan bu sıkıntıları kardeşlik havasının bozulmasına neden olan sebepleri kaldıracağına ve bizler somut bir adım atılmış olacağına inanıyoruz Bir Cem Evi yapımı olduğunu biliyoruz Belediyemizin desteklediği buda çok güzel bir gelişme bu konuda dikkate alınırsa çok memnun oluruz” diye konuştu.

DİZİYE MÜDAHALE OLURSA

MHP Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Kadir TANIŞ: Bu 7 Güzel Adam dizisi de biran önce müdahale edilirse seviniriz yani çünkü gerçekten orda yarları tekrar tekrar kaşıyorlar sanki bir tek Erdem Bayazıt evinde alevi vatandaşlarımızı saklamış gibi bir hava estiriliyor şehrin diğer kemsi sanki buna karşıymış gibi bir hava estiriliyor. Bilmiyorum seyrediyor musunuz? Maraş ta da ciddi bir tepki var bu konuda, Yani bunu konun işlenmemesi orda 7 tane edebiyatçımızın kamuoyuna anlatılması var. Maraş olayları da bence çok talihsiz bir hadisedir. Bu konuyu da bilgilerinize sunuyorum.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol